HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico vyhlásil vojnu portálu Aktuality.sk: „Prerážate akékoľvek dno žurnalistiky“

Robert Fico sa tentokrát pustil do portálu Aktuality.sk a jeho redaktora Mareka Vagoviča. SITA

Predseda strany Smer-SD Robert Fico bol vo funkcii premiéra známy vojnou s novinármi. Občas menšou, inokedy doslova zákopovou. Vo funkcii „iba“ šéfa strany bojuje už len s tromi periodikami. Vo svojom statuse posiela jednému z nich otvorený list.

Robertovi Ficovi doteraz „išli po krku“ najmä Denník N a SME, s ktorými mal dlhodobé problémy, teraz sa k nim pripojil aj portál Aktuality.sk. Šéf Smeru-SD dokonca poslal redakcii otvorený list, v ktorom im čo-to vytkol, pritom si nezabudol kopnúť aj do Denníka N. Jeho znenie zverejnil aj na sociálnej sieti.

Môžete ma mučiť, koľko chcete, ale ja neviem, kto je herec Roth

Na úvod otvoreného listu Fico píše, že strana Smer-SD opakovane žiadala o uverejnenie reakcie na rozhovor medzi redaktorom M. Vagovičom a hercom R. Rothom, v ktorom redaktor doslova nahováral herca, aby ako formu politickej komunikácie ponúkal násilie. „Nešlo o prvý podobný prípad vo vašej redakcii a keďže svojím obsahom prerážate akékoľvek dno žurnalistiky, považovali sme za nevyhnutné na tento osobitne nebezpečný fenomén upozorniť. Žiaľ, všetky naše požiadavky na uverejnenie reakcie ste odignorovali, čo len potvrdzuje, aký máte rešpekt k právnemu poriadku SR,“ píše Fico, ktorý sa rozhodol uverejniť obsah reakcie strany Smer-SD.

„Keď som sa dozvedel, že ma chcel zbiť Roth, zavolal som môjmu známemu, finančníkovi z Nemecka p. Rothovi, že čo ho tak vytočilo. Volal som mu, lebo iného Rotha nepoznám. Môžete ma mučiť, koľko chcete, ale ja neviem, kto je herec Roth, ani keď mi ukázali jeho fotografiu. No, ako príslušník SEAL nevyzerá, pravdepodobne by ani kotúľ vpred neurobil, tak sa mi uľavilo. A teraz vážne. Problémom rozhovoru, ktorý s týmto človekom urobil p. Vagovič z Aktualít, sú samotné Aktuality a Vagovič,“ konštatuje v liste Fico.

Blaha: Sme jediná krajina, kde novinári strážia vládu pred opozíciou

Aktuality.sk iba zdesene pozerajú na to, ako im nič nevychádza

„Tri roky tancujú na hrobe svojho zavraždeného kolegu a jeho priateľky, bez dôkazov doobviňovali mňa, mojich spolupracovníkov, celý Smer zo všetkých možných zločinov, pretože zohrávali jednu z rozhodujúcich mediálnych úloh vo vymyslenej kriminalizácii sociálnej demokracie,“ pokračuje Fico.

Dodáva, že Aktuality.sk iba zdesene pozerajú na to, ako im nič nevychádza. „Žiadny úrad vlády, žiadna talianska mafia, žiadny únos vietnamského zločinca, nič. Naopak sú konfrontovaní spolkom vládnych bláznov, tisíckami zbytočných obetí COVID-u, zlodejstvami vzdelania a peňazí, rozkladom štátu, medzinárodnou blamážou a vysokou pravdepodobnosťou skorého návratu sociálnej demokracie. Toto nedokážu posadnutosť Aktualít a osobitne p. Vagoviča, ktorého drží na tomto svete len nenávisť, stráviť,“ obracia Fico pozornosť na súčasnú koalíciu aj redaktora portálu Aktuality.sk.

Šéf Smeru-SD však v liste využíva možnosť kopnúť si aj do Denníka N a jeho redaktorky Moniky Tódovej. „Nečudujem sa, keď ešte na povrch vyjde informácia, že jedna z ich kolegýň v Denníku N s mesačným príjmom nižším ako tisíc euro si môže kúpiť státisícový byt v najlukratívnejšej časti Bratislavy. Zdesenie, zlyhanie, sklamanie. Aký recept idú teda ponúknuť proti Ficovi a Smeru-SD svojim čitateľom? Násilie. Hanobia tým všetko, čo popísali o Kuciakovi. Ale účel svätí prostriedky. Zavolajú si na rozhovor nejakého ´týpka´ a jeho ústami ponúkajú to, v čo veria, ale čo sa boja sami otvorene povedať. Novú formu akceptovateľnej politickej komunikácie,“ píše Fico.

Myslel som si, že názor denníka SME sa nedá prekonať, ale dá

„Chcem zablahoželať Aktualitám a osobitne Vagovičovi. Myslel som si, že názor denníka SME, že za súčasnú vládnu krízu a všetky špinavosti s ňou spojené zodpovedám osobne ja a Pellegrini, sa nedá prekonať. Dá a podstatne primitívnejším spôsobom. A opäť Fico test. Predstavte si, že by som si pozval na moju facebookovú stránku nejakého stokilového hromotĺka a v rozhovore by som ho naviedol na výkrik, že keď stretne Vagoviča, tak mu rozbije ciferník. Ja nebudem protestovať, budem sa milo a s pochopením na neho usmievať. Čo by ste na to povedali, vážení novinári z Aktualít?“ končí Robert Fico otvorený list.

Novinárka Tódová s manželom si žijú nad pomery. Majú byt v lokalite Počiatka a Suchobu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info