HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: Denník SME sa už nemusí tváriť, že je nezávislý. Môže sa zmeniť na „SME Soros“

Ľuboša Blahu informácia, že denník SME kúpila firma Georga Sorosa, dobre pobavila. Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

Na oznámení, že denník SME kupuje fond amerického miliardára Georga Sorosa, sa zabáva podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha. Na sociálnej sieti tomu venoval status pretkaný typickým blahovským humorom.

Je všeobecne známe, že viaceré slovenské médiá vlastnia rozličné finančné skupiny či bohatí podnikatelia z domova alebo zahraničia. Správa, že 34-percentný podiel v denníku SME kúpil fond miliardára Sorosa, však predsa len prekvapila. Blahu však ani veľmi nie, zato ho dobre pobavila.

Soros je vraj filantropický starček

„Tak toto je bomba! Denník SME kupuje firma amerického miliardára Georga Sorosa! Toto keby mi niekto povedal ako vtip, tak ho vysmejem, že nech popustí uzdu fantázii. Ale je to realita. Slovenské médiá sa dostávajú pod priamu kontrolu Sorosovej firmy,“ píše Blaha.

Soros kupuje od Penty podiel v denníku SME! (VIDEO)

Prezrádza, že ide o fond MDIF z New Yorku, ktorý kedysi zakladal Soros. Získaval vďaka nemu mediálny vplyv pre svoje liberálne a globalistické ideológie, ako aj biznisové záujmy. Podpredseda Smeru-SD zároveň uvádza, že ich tu všetci celé roky obviňovali, vraj sú konšpirátori, keď hovorili o Sorosovi a jeho mimovládkach.

„Vraveli, vraj Soros nemá žiaden záujem o Slovensko, vraj on nemá nič spoločné s médiami, vraj on je len taký nevinný filantropický starček, ktorý ani netuší, kde je Slovakia,“ búri Blaha. Podľa podpredsedu Smeru-SD keď Robert Fico hovoril o úlohe Sorosových mimovládok pri „majdane“ na Slovensku, tak sa smiali, že – aký Soros?

SME oficiálne priznáva, že bral peniaze od Sorosa aj v minulosti

„Keď sme jasne poukazovali na to, ako mimovládky a médiá prispeli k šíreniu konšpiračných teórií o talianskej mafii, tak sa tvárili, že to všetko boli len ukrutné náhodičky. A Amerika je v tom úplne nevinne. A bum – denník SME ako jeden z hlavných korporátnych médií, ktoré tu šíria veľkopodnikateľské liberálne ideológie a americkú propagandu, bude priamo vlastniť a riadiť Sorosova firma. A vo svojom oficiálnom stanovisku SME priznáva, že do nich Sorosova firma liala peniaze aj v minulosti. Perfektné,“ uškŕňa sa Blaha.

A dodáva: „Už to ani neskrývajú – už s tým normálne vyšli von, že slovenské médiá priamo ovláda americký finančný predátor.“ Ľuboš Blaha v samom závere statusu ešte blahoželá denníku SME k tomu, že oddnes už nemusí ani len predstierať, že je nezávislý a slovenský a môže sa pokojne premenovať na SME Soros.

Doktor Bukovský: „Pozor, denník SME šíri falošné správy a strach!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info