HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Black Lives Matter tvrdí, že čierne komunity sú za Bidena viac terorizované ako za Trumpa

Ilustračné foto demonštrantov BLM / tasr

Organizácia Black Lives Matter požaduje, aby Joe Biden „demilitarizoval“ políciu. Tvrdí, že komunity Afroameričanov sú „terorizované“ viac za súčasného prezidenta ako počas vlády Donalda Trumpa, informuje portál RT.

Organizácia Black Lives Matter na Twitteri vyzvala prezidenta Joea Bidena, aby ukončil program 1033, inak známy ako Úrad na podporu presadzovania práva, ktorý umožňuje presun vojenského nadbytočného vybavenia miestnym orgánom činným v trestnom konaní. Aj keď niekedy môže ísť o zbrane, podľa správy denníka The Washington Post to zahŕňa aj „kávovary, elektrické drôty a nákladné kontajnery“.

„Požadujeme ukončenie programu 1033, ktorý prenáša vojenské vybavenie do rúk polície po celej krajine,” uviedla organizácia na Twitteri.

Hneď nato obvinili Bidena, že poslal do čiernych štvrtí „viac vojenského vybavenia“ ako Trump, ktorý bol veľmi kritický voči protestom prerastajúcim do násilností.

„Biden v súčasnosti posiela do našich štvrtí viac vojenskej techniky ako Trump. Čítate dobre. Naše komunity sú terorizované vo väčšej miere, ako boli za vlády Trumpa,” dodala organizácia a pridala odkaz na petíciu požadujúcu ukončenie programu 1033.

 

Francúzsko sa stáva prvým štátom EÚ, ktorý zaviedol digitálne „COVID pasy“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info