HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Cinkotove priateľstvo s Hrycom začalo ostrou hádkou: „Andy vybuchol, odišiel zo sály“

Facebook (Braňo Konečný Photography) TASR / Fotokoláž (Redakcia HD)

Zosnulý dnes už legendárny herec Andy Hryc nás navždy opustil posledný januárový deň po náročnom boji s akútnou leukémiou. Jeho kolega Dušan Cinkota si pre Nový Čas zaspomínal na ostrý konflikt, ktorým ich priateľstvo začalo.

„Poznali sme sa od revolúcie, keď som prišiel do Bratislavy a prišiel veľký Andy Hryc,“ spomínal Cinkota na svoje prvé stretnutie s Andym Hrycom. „No sa prišiel taký ten rešpekt, priateľsky, kolegiálny. A také väčšie, vnímanie prišlo na Novej scéne, keď priniesol ako producent muzikál Hamlet od Janka Ledeckého, kde ja som spieval Hamleta a mali sme tam taký konflikt názorový, priamo na Hamleta ako postavu,“ prezradil herec.

Cinkota sa nepohodol s Hrycovou: Nepáčil sa mu jej zákaz pre všetkých hercov!

Konflikt mal spočívať v tom, že Cinkota odmietal ustúpiť od svojho pohľadu na Hamleta, ktorému pripisoval oveľa pozitívnejšie vlastnosti, a odmietal ho hrať inak, čo sa Hrycovi vôbec nepáčilo. „Ja som bol absolútne proti tomu, že on (Hamlet, pozn. red.) je hajzel a vrah,“ spomínal Cinkota s tým, že Hryc to už nevydržal. „A to bol výbuch! Andy odišiel zo sály,“ opísal nepríjemnú skúsenosť so svojim kolegom.

„Ale nakoniec ma nechal a vážil som si to, že dokáže oceniť druhý názor, aj keď protinázor, a ten rešpekt následne narástol obojstranne,“ uzavrel Cinkota.

Cinkotov comeback: Reči o tom, že predával drogy deťom ho zlomili a sťažili jeho návrat

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info