HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Oklamali nás! Pomoc pre gastrosektor je stále v nedohľadne, tvrdí iniciatíva 10 pre gastro

Gastrosektor sa zníženej dane nedočká. Podľa Matoviča je "špajza prázdna". Zdroj: FB / Reštaurácia Šeberák

Nielen, že aktuálne uvoľňovanie sa gastrosektora vôbec nedotklo, gastroprevádzky nemajú ani prístup ku kompenzáciám za  mesiace november 2020 až marec 2021. Podľa iniciatívy 10 pre gastro doteraz nie je možné o ne ani požiadať a ich vyplácanie je preto v nedohľadne, píše denník Pravda.

Podnikatelia v gastre sa cítia oklamaní. Upozorňuje na to iniciatíva 10 pre gastro. Ohlásená pomoc pre cestovný ruch za obdobie druhej vlny pandémie nie je stále dostupná.

Schémy pomoci meškajú alebo sú nefunkčné a v rámci uvoľňovania opatrení pri zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii platia pre gastrosektor opäť prísnejšie podmienky.

Dr. Bukovský: Kanadská inštitúcia varuje pred nosením rúšok a respirátorov. Naša vláda ignoruje fakty!

Iniciatíva preto vyzýva vládu SR, aby čo najskôr sprístupnila možnosť podávať žiadosti o sľúbenú pomoc a čo najrýchlejšie začala túto pomoc vyplácať. Od vlády taktiež chce, aby bezodkladne ohlásila termín a podmienky pre otváranie vonkajších terás.

Gastroprevádzky sa na prípadné zmeny podmienok otvárania musia adekvátne pripraviť. A to priestorovo, materiálne, personálne, nákupom surovín a aj marketingovo. Preto je podľa iniciatívy nemysliteľné, aby boli podmienky opäť zverejnené na poslednú chvíľu.

Becík: Ďalší chamtivý a neuvážený ťah tejto amatérskej a protislovenskej vlády ľudia už nezvládnu (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info