HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Obvinenie českej polície vyvolalo vlnu posmechu na ruských sociálnych sieťach

Kremienok a Chocholúšik / You Tube
Po tom, čo česká polícia identifikovala dvoch podozrivých, ktorí zrejme súvisia s výbuchom z roku 2014, sa po ruských sociálnych sieťach rozpútala vlna posmechu. Sú to tí istí ľudia, ktorých Británia obvinila z vysokej otravy Skripaľom, informuje portál RT.

Tento víkend, tesne pred plánovanou návštevou českého ministra zahraničných vecí Jana Hamáčka v Moskve, otriasol rusko-českými vzťahmi diplomatický škandál. Praha vyhostila 18 ruských diplomatov a obvinila Moskvu z vyslania agentov spravodajských služieb, aby vyhodili do povetria muničný sklad.

Táto správa by bola v Rusku prijatá s oveľa menším posmechom, nebyť údajnej totožnosti podozrivých sabotérov. Česká polícia ukázala prstom na tých istých ľudí, ktorých Británia už obviňuje z pokusu o otravu ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľova.

O dvojici Alexander Petrov a Ruslan Boshirov sa hovorí ako o agentoch ruskej vojenskej spravodajskej agentúry GRU.

Británia plne podporuje český lov na ruských agentov. Moskva všetko popiera

Načasovanie odhalenia a vysoko medializovaná identita obvinených spôsobili, že mnoho ľudí v Rusku je presvedčených, že ide iba o kaskadérsky zásah zameraný proti Moskve. Odpovedali vtipmi a mémami.

„Tu je Petrov a Boshirov, ktorí v Prahe varia Novičok. Zábery českej rozviedky,“ uviedol jeden prispievateľ na Twitteri a zverejnil fragment kultovej českej animovanej rozprávky z konca 60. rokov. Kremienok a Chocholúšik na ňom varia v kotle nad plameňom.

USA pôjdu proti Rusku „až do konca“

Ďalší zverejnil „dôkaz na fotografii“, ktorá ukazuje, ako duo vyhodilo do povetria depo. Tu sa zase činia poľskí Lolek a Bolek.

Image

Jeden ďalší príspevok ukázal, že Petrov a Boshirov prijímali objednávky od samotného Vladimíra Putina. No šéf Kremľa si vybral dvoch nešťastných „pomocníkov“, ktorí každý jeho pokyn plnia najhorším možným spôsobom.

Ďalší komentujúci sa zamerali na to, z ktorých ďalších zločinov možno obviniť Petrova a Boshirova. Ako je to s atentátom na JFKútokom na Pearl Harborbojom Joe Bidena so schodiskom do Air Force One?

Môže sa stať, že tí istí „ruskí agenti“ pózovali ako Karl Marx a Friedrich Engels, aby napísali komunistický manifest? A kde boli títo dvaja, keď v Číne prepukol Covid-19 ?

Najväčšia očkovacia kampaň v dejinách spustila miliardový biznis. Bitka o Európu vrcholí aj so zápletkou v Bratislave

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info