HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Igorovi Matovičovi plagiát diplomovky neprekáža. Titul Mgr. smelo používa ďalej

Igor Matovič / FOTO TASR - Pavol Zachar

Chválenie sa podvodne získaným titulom Mgr. pri plagiátorstve s diplomovou prekáža Dane Lempelovej, ktorá to Igorovi Matovičovi dala vo svojom statuse na sociálnej sieti aj patrične najavo.

Keď sa vlani v lete prevalili škandály okolo plagiátov diplomoviek vysokých vládnych funkcionárov, nechýbal medzi nimi ani vtedajší premiér Igor Matovič. Toho sa za to dokonca opozícia usilovala neúspešne odvolať. Matovič vtedy hovoril, že štátnice zvládol dobre a nikdy sa titulom nechválil. Pretože nie je hrdý na svoj prístup ku škole v posledných rokoch štúdia. Dana Lempelová však v statuse ukazuje, že tomu tak nie je.

Lempelová na svojom profile zverejnila stránku z webu Ministerstva financií, kde je pri novom ministrovi Igorovi Matovičovi napísané vzdelanie Mgr., čiže svoj „podvodom“ získaný titul používa aj ďalej. „Plagiátor a podvodník a jeho životopis!!! Hovoril, že nebude používať titul!!! Tu je dôkaz, že používa!!! Takže dnes poctivo keď vyštudujete vás čaká práca niekde za pásom a podvodníci sedia vo vláde!!!“ píše vo svojom statuse nahnevaná Dana Lempelová.

Univerzita Komenského trvá na tom, že Matovičova diplomovka nemala prejsť obhajobou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info