HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Farár pripravil manuál, ako sa vrátiť do kostolov. „Prezlečte sa! Pyžamo nie je sviatočný odev,“ upozornil

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Evanjelický farár Roman Dovala poňal návrat do kostolov vtipne. Veriacim pripravil 10 dôležitých informácií k otvoreniu kostolov. „Po skončení bohoslužieb dodržujte pri východe odstupy, ale neodstupujte prosím od pokladničky. Štát síce nehanebne obrovskými sumami cirkev podporuje, ale nám aj tak nikdy nie je dosť,“ dovolil si vtip na adresu cirkvi.  

Evanjelický farár pripravil „Desatoro dôležitých informácií k otvoreniu kostolov.“ „Tieto neprišli z biskupského úradu,“ upozornil.

Kostol je tá vysoká budova s vežou…
  • Kostoly budú od pondelka zasa otvorené pre konanie bohoslužieb. Kostol je tá vysoká budova s vežou na hlavnej ulici vedľa fary. Fara je tá stavba s tabuľou s nápisom Farský úrad. V prípade nejasností volajte na 090…. .
  • Nepotrebujete Ag-test. Pánovi je jedno, čo máte v nose, nie je Mu jedno, čo máte v srdci. Opačne je to so spolu-sediacimi, aj s tými, čo budú na 2 metre od vás.
  • Prineste si vlastný Spevník. Texty piesní sa nebudú zobrazovať na obrazovke.

Tí ich ale hnali! V Kanade „zrušil“ kontrolórov v kostole pastor a v reštaurácii hostia (VIDEO)

Nezabudnite sa prezliecť z pyžama…
  • 4. Prosím pripravte sa na to, že počas kázne sa nedá prepnúť na iného kazateľa, ani pridať hlasitosť. V prípade, že chcete iba pesničky, stlačte na klávesnici číslo…
  • Nedeľnú polievku si uvarte vopred, alebo až po návrate. Ako za starých dobrých čias. Z kostola sa nedá len tak ľahko odbehnúť do kuchyne stiahnuť plyn.
  • Nezabudnite sa prezliecť z pyžama. Pyžamo nie je sviatočný odev.
Neodstupuje, prosím, od pokladničky…
  • Cukríky na cmúľanie sú dovolené. Používať však zásadne len individuálne. Pozor na papieriky. Pri odbaľovaní ich naozaj bude zasa počuť v celom kostole.
  • Kostolné lavice sú tvrdšie ako obývačkové kreslo. Pripravte sa na tento diskomfort. Prípadné sťažnosti prijíma písomne kostolník s 50,- eurovým kolkom.
  • Po skončení bohoslužieb dodržujte pri východe odstupy, ale neodstupujte prosím od pokladničky. Štát síce nehanebne obrovskými sumami cirkev podporuje, ale nám aj tak nikdy nie je dosť.
  • Nezabudnite, že sa už zasa môžete ospravedlniť z neúčasti na službách Božích pre zlé počasie, boľavé nohy, návštevu detí, ohováračnú susedu, varenie obeda či inú nevyhnutnú prácu, napr. v záhrade. Fajn argument je aj ten, že sa jednoducho nedalo.

Vláda nemá právo zatvárať kostoly

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info