HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bežte si po očkovanie, radia analytici

Analytici z iniciatívy Dáta bez pátosu sa tešia, pretože počty ľudí infikovaných na Covid v nemocniciach klesajú. Zdroj: FB / Ivan Bošňák

Máme 21. storočie. Vieme Vám doručiť dôchodok aj výzvu na súd. No nevieme zistiť, kto presne sa bol očkovať, upozorňujú analytici z portálu Dáta bez pátosu.

Dát, údajov a čísiel je nedostatok. Ak nejaké Slovensko publikuje, tak je to neskoro a nepresne. Stále nevieme, aký je stav očkovaných, ale lepší sa to.
Ku 10. aprílu sme na tom boli s očkovanosťou rizikových a ohrozených skupín mizerne, ale odvtedy ideme rýchlym tempom a ku dnešku sa dostaneme o 200 tisíc vyššie.

K Pfizeru a Moderne sa tak rýchlo nedostanete

K Pfizeru a Moderne sa iní ako nad 60 rokov nedostanú takmer do konca apríla. Dodávky pôjdu hlavne na II. dávky a očkuje sa pomaly.

Generálny štrajk: „Príďte všetci 1. mája o 13 hodine na Námestie Slobody!“ vyzýva Peter Marček

K Astre sa čoskoro dostanú aj mladší, lebo čakáreň 40-59 ročných vyočkujeme do 3 dni a Astry budeme mať veľa. S II. dávkou sa začína len u učiteľov.

Analytici majú pre nás radu. „Tak ako povedal nový pán minister zdravotníctva, bežte si po vakcínu, ktorá je k dispozícii. Na Pfizer budú mladší ako 60 rokoch čakať do mája a aj to bude asi sprístupnené vo vekových kategóriách po 5 rokov, najprv 45-49.“

„Stále sa infikujú stovky ľudí denne a postupne menej starších,“ upozorňujú analytici. „Už sme písali, že budúci týždeň zoberú do nemocnice 500 ľudí v kategórii 40-59 rokov a 40 z nich zomrie.“

Čakáte na očkovanie Pfizerom alebo Modernou? Voľných je tisíce termínov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info