HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Medzi sluhov propagandy USA sa zaradila aj SIS: Pripomína zásluhy na vyhosťovaní Rusov

FOTO TASR / SIS

Medzi sluhov propagandy USA sa zaradila SIS. Hlási sa k vyhosťovaniu Rusov. Ústami hovorkyne Zuzany Morávkovej pripomenula svoje zásluhy na vyhostení ruských diplomatov zo Slovenska, informuje TASR.

SIS prijala v súvislosti s informáciami o nepriateľských činnostiach ruských služieb v Českej republike nevyhnutné opatrenia. Získané poznatky priebežne odstupuje zákonným príjemcom. Úzko spolupracuje s partnerskými službami iných štátov. Zároveň sa SIS stotožňuje so stanoviskom slovenského rezortu diplomacie. TASR o tom informovala hovorkyňa SIS Zuzana Morávková.

Hovorkyňa však nespresnila, kedy prijala SIS spomínané opatrenia. K výbuchu muničného skladu na Morave došlo v roku 2014. Z tohto pohľadu jej vyjadrenie nedáva žiaden zmysel.

SIS pripomína, že v súvislosti s aktivitami cudzích spravodajských služieb už v minulosti zvýšila kontraspravodajskú ochranu záujmov SR. „To napríklad viedlo k vyhosteniu troch ruských diplomatov v minulom roku. Činnosť cudzích spravodajských služieb Slovenská informačná služba neustále monitoruje aj v súčasnosti,“ uviedla hovorkyňa

Stále rovnaký scenár. Spontánne kytice by už boli a za nimi príde ocenenie Biela Vrana?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info