HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Kauza ruskí špióni v Česku: Sú chvíle, keď múdri ľudia mlčia. Slovenskí politici gágajú

Minister Naď by sa mal podľa národniarov ospravedlniť Slovákom za urážky. Zdroj: FB / Jaroslav Naď

Kauza ruskí špióni v Česku má zatiaľ jediné poučenie. Sú chvíle, keď múdri ľudia mlčia. Slovenskí politici gágajú. Spomedzi nich obzvlášť primitívne istý Jaroslav Naď.

Existuje milión dôvodov mlčať. Jednak preto, lebo o veci nič nevieme. A jednak preto, že v zásade nás do sporov medzi Českom a Ruskom nič nie je. My sami sme si konaním pojašeného Matoviča narobili s Rusmi dostatok vlastných problémov.

Chmelár varuje: Český diplomatický škandál nesie prvky spravodajskej hry proti Rusku

Dnes sa ozval azda každý, kto mohol i nemohol. Najtrápnejší obraz biedy na Facebooku predviedol minister obrany Naď. Okrem iných sprostostí napísal, že „ruské tajné služby sú v Európe prítomné a aktívne“. Videl už niekto neaktívne spravodajské služby? Štáty ich majú a platia na to, aby boli aktívne. Bodka.

Mimochodom, pre informáciu pána ministra Naďa, v Európe sú prítomné aj čínske a americké spravodajské služby. A čuduj sa svete, sú aktívne. A dokonca aj európske tajné služby pôsobia na Starom kontinente a takisto sú aktívne. Slovom špionáž je súčasťou tohto sveta a netreba z toho robiť žiadnu vedu.

Špióni nie sú dobrí a zlí. Z pohľadu vysielajúcej krajiny sú vlastencami a hrdinami. Z pohľadu „poškodenej“ strany ide o nepriateľa/protivníka. To je všetko a niet k tomu čo dodať.

A o tom, čo sa skutočne odohralo vo Vrběticiach na Morave, nemá čo povedať nielen autorka tohto komentára, ale ani Truhlík Naď. Pretože obaja majú jedno, ale naozaj iba jedno spoločné: Prd o tom vedia.

Ako je možné, že čerstvý štyridsiatnik Naď je zaočkovaný vakcínou Pfizer? pýta sa Hlina

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info