HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: Vojská NATO sa rútia k Rusku a zrazu sa rieši výbuch spred siedmich rokov v ČR

Fotokoláž (via Facebook self)

Česko dnes žije vyhostením 18 ruských diplomatov. Spája ich s výbuchom v muničných skladoch na Morave. Brániť Rusov sa v statuse na sociálnej sieti rozhodol aj poslanec Smeru Ľuboš Blaha.

Slovenská politická scéna tak má po vakcíne Sputnik ďalšiu tému, v ktorej sa rieši Rusko. Prirodzene, výbuch muničného skladu sa nás síce netýka, no pre podpredsedu Smeru-SD je to otázkou cti. Ako priznáva v statuse, chápe, že spravodajské hry do geopolitiky patria, ale mohlo by to mať trochu úroveň.

Výbuch v českom muničnom sklade pred siedmimi rokmi vytiahli teraz účelovo

„Predstierať, že Ruská federácia nemá nič lepšie na práci, ako nechať vybuchovať nejaké muničné sklady v české Vesničke mé střediskové by bola určite dobrá predloha pre nejakú agro-bondovku, ale v reálnej politike toto obvinenie pôsobí ako dosť nevydarená fraška,“ píše Blaha.

Podľa neho Ruská federácia obvinenie so smiechom popiera a na vyhostenie 18 ruských diplomatov z Prahy reaguje, že vyhostí rovnaký počet českých diplomatov z Moskvy. „Povedzte mi, načo sú takéto účelové kopance do Ruska dobré?“ pýta sa podpredseda Smeru-SD a dodáva: „K našim českým bratom mám hlbokú úctu, ale toto zjavne nie je ich vlastná spravodajská hra – toto nie je práca žiadneho Jirku, v tomto má prsty John.“

Blaha: Vláda aj prezidentka, začnite sa zaoberať problémami Slovákov, nie Američanov

Podľa Blahu sa celá vec vynorila na svetlo sveta účelovo teraz, po siedmich rokoch, keď sa vojská NATO rútia k ruským hraniciam. „Je dobré, že západné spravodajské služby aspoň nestrácajú humor. Obviniť z výbuchu tých istých dvoch Rusov, ktorých obvinili už z otrávenia Skripaľa, to je do popuku. Jasné, zo Salisbury leteli rovno do Vrbětíc – na neviditeľnom tryskáči. Ono to už skoro vyzerá, že v Rusku žiadnych iných agentov vlastne ani nemajú. Oni určite znovičokovali aj Navaľného trencle a ktovie, či nemajú prsty aj v smrti Johna Lennona,“ typický svojským humorom komentuje situáciu Blaha.

Obvinenia Ruskej federácie považuje za klasický protiruský folklór, ktorý má na západe iba vytvoriť alibi pre eskaláciu vzťahov na rusko-ukrajinskej hranici.

„Myslím si, že v záujme celej Európy je teraz vzťahy s Ruskom upokojovať, a nie likvidovať. V záujme nás všetkých je mier. Prestaňme kopať do Ruska, už je to trápne. Radšej konečne dotiahnime Sputnik – to je to, čo zachraňuje životy, nie nenávisť voči iným národom,“ píše na záver statusu Ľuboš Blaha.

Blaha je späť: „Amerika sa totálne zbláznila. Slovenský národ nikdy nepodporí agresiu voči bratskému Rusku“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info