HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Hudobné kapely z 90. rokov: Ktoré sú vaše obľúbené?

Nirvana / Twitter (@RockNRollPics)

Zlaté deväťdesiatky priniesli na zahraničné scénu hviezdne kapely. Pozrite sa na tie najlegendárnejšie skupiny, ktoré ovládali vrcholnú éru popu a rocku, píše portál Fajntip.

Nirvana

Kurt Cobain s cigaretou v ruke, Smells Like Teen Spirit a nápev, ktorý vedel vybrnkať snáď každý, kto sa mihol s gitarou okolo ohňa. Najznámejším singlom v roku 1991 otvorili bránu rockových deväťdesiatych rokov. Rýchly vzostup sa však na členoch kapely podpísal, frontman Cobian spáchal v roku 1994 samovraždu, čo spôsobilo rozpad kapely. Ich dielo sa však zatiaľ javí byť nesmrteľným.

Backstreet Boys

Pätica „uličníkov“ síce stále nie je uzavretou kapitolou, svoj prielom však zažila už v roku 1996. Singlom Quit Playing Games with My Heart zaútočila na hudobné hitparády po celom svete. Po prelome milénia absolvovali trojročnú pauzu a v súčasnosti pripravujú novú dosku.

 

Red Hot Chili Peppers

Americká rocková skupina založená v Los Angeles v roku 1983. Hudobný štýl skupiny pozostáva hlavne z rocku s dôrazom na funk. Skupina Red Hot Chili Peppers dodnes vyhrali sedem cien Grammy a patria medzi najpredávanejšie hudobné skupiny všetkých čias s predajom 80 miliónov nahrávok po celom svete. V roku 2012 bola skupina uvedená do Rock and Roll Hall of Fame.

Spice Girls 

Pravdepodobne najznámejšia dievčenská skupina všetkých čias. Ich hit Wannabe z roku 1996 sa stal symbolom prelomu milénia. Bolo z neho predaných približne 53 miliónov nosičov. Slávna pätica si vyskúšala následne aj natáčanie vlastného filmu pod názvom Spiceworld: The Movie. V roku 2019 uskutočnili svetovú tour, ktorej sa už Victoria Beckham nezúčastnila.

Green Day

Skupina Green Day bola pôvodne súčasťou punkovej scény v klube 924 Gilman Street v kalifornskom meste Berkeley. Prvotné vydané nahrávky skupiny boli vydávané cez nezávislé hudobné vydavateľstvo Lookout! Records. V roku 1994 vydali svoj prvý album Dookie cez hudobné vydavateľstvo Reprise Records, ktorý sa stal pre skupinu prelomovým a v USA sa predalo viac ako 10 miliónov kópií. Green Day je považovaná za skupinu, ktorá spopularizovala a oživila mainstreamový záujem o punk rock v USA.

Prvýkrát zverejnené: Ako sa naozaj rozpadli Beatles?

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info