HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Biden sa najviac bojí rýchlosti ruskej armády

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Ruská armáda sa dokáže presúvať tak rýchlo, ako potrebuje. Vždy je akcieschopná na mieste, kde to krajina najviac očakáva,“ upozorňuje izraelský expert Jakov Kedmi. Uviedol Tsargrad.tv.

Izraelský politológ Jakov Kedmi odhalil ruskú vojenskú prefíkanosť. Toto podľa neho nedokáže ani jedna armáda na svete. Čo skutočne vystrašilo amerického prezidenta Joea Bidena?

Dňa 13. apríla Joe Biden inicioval rozhovor s Vladimírom Putinom. Išlo o druhý rozhovor, ktorý sa uskutočnil medzi oboma vodcami po inaugurácii nového prezidenta USA.

Biden navrhol, aby sa s ruským kolegom v blízkej budúcnosti stretli v neutrálnej krajine. Na stretnutí by prediskutoval celú škálu problémov, ktorým momentálne čelia dve najväčšie krajiny planéty.

Ukrajinský minister obrany obvinil Rusko, že umiestňuje na Kryme jadrový arzenál. Ruský poslanec ho posiela za psychoterapeutom

Čo skutočne vystrašilo Bidena, že sa rozhodol pre stretnutie zoči voči? Kedmi sa pokúsil odpovedať na túto otázku počas vysielania programu YouTube Politika dnes: Rusko – USA – Ukrajina.

Izraelský politológ pripustil, že nevie presne, ako dobre sú informovaní novinári a pozorovatelia na Západe. Ale americká armáda si podľa neho dobre uvedomuje, aké silné je terajšie Rusko.

Päťtisíc kilometrov za pár hodín

„Keď Rusko dokáže za niekoľko hodín presunúť niekoľko armád na vzdialenosť päťtisíc kilometrov, je to niečo, čo dnes nedokáže žiadna armáda na svete. Toto treba brať naozaj vážne,“ uviedol expert.

„USA by sa mali od Čierneho mora držať čo najďalej. Pre vlastné dobro,“ varuje ruský diplomat

NATO priznáva – sme pomalí

Dodal, že k presunu došlo ešte minulý rok. Keď sa Američania chystali napadnúť Irak, zhromažďovali jednotky takmer šesť mesiacov. Teraz NATO priznáva, že potrebuje najmenej mesiac, kým sa plnohodnotne postaví ruskej armáde. Kedmi pritom zdôrazňuje, že v Európe má aliancia k dispozícii vynikajúce cesty.

„Ruská armáda sa dokáže presúvať i bez plnohodnotných ciest! To znamená, že strategická mobilita ruských pozemných síl je dnes na najvyššej úrovni. A oni to chápu,“ podčiarkol Kedmi.

Rusko podľa neho nepotrebuje ani len 48 hodín, aby jeho jednotky dosiahli hranicu s Poľskom alebo Ukrajinou.

„Jednoducho povedané ruská armáda to dokáže tak rýchlo, ako potrebuje. Vždy, keď ju niekde bude treba, tak tam proste bude,“ uzavrel izraelský expert.

Americkí generáli vysvetlili Bidenovi silu terajšieho Ruska. Ten teraz volá Putina na osobné stretnutie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info