HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Stretnutie Putina s Bidenom by sa mohlo konať v Bratislave, navrhuje Danko (VIDEO)

Andrej Danko navrhuje, aby sa stretnutie Vladimíra Putina s Joeom Bidenom konalo v Bratislave. Zdroj: FB / Andrej Danko

Vysoký stupeň nebezpečia vojenského konfliktu na ukrajinsko-ruských hraniciach si uvedomuje aj americký prezident Joe Biden, ktorý vyzýva Vladimíra Putina na stretnutie. A práve to by chcel zorganizovať šéf národniarov Andrej Danko u nás, v Bratislave.

Konflikt na Ukrajine vyzerá vážnejšie ako si možno niektorí politici či analytici myslia. Svedčí o tom nielen veľké množstvo vojenskej techniky a vojakov na oboch stranách hranice s Ruskom, ale aj slová amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý pozýva svojho ruského náprotivka Vladimíra Putina za rokovací stôl. Andrej Danko sa opäť chytá iniciatívy a vo videu navrhuje, aby sa toto ich stretnutie konalo v Bratislave.

Bratislava má svoju históriu a podobné stretnutia sme už organizovali

„Je avizované stretnutie amerického a ruského prezidenta. Prezidenti Biden a Putin by sa mali stretnúť na neutrálnom mieste. Myslím si, že najlepším miestom by bola Bratislava, ktorá má svoju históriu a v minulosti sme už podobné stretnutia organizovali,“ hovorí v úvode videa Danko a pripomína, že v našom hlavnom meste sa korunovali uhorskí králi a vie poskytnúť kompletné zázemie na tak závažné stretnutie. „Mali by sme sa angažovať v tom, aby to stretnutie prebehlo na území Slovenskej republiky. V našej blízkosti dochádza k eskalácii napätia na Ukrajine. Ak bude konflikt na Ukrajine, Slovensko bude jedným z prvých ohrozených štátov,“ varuje šéf národniarov.

„Urobme všetko pre to, aby prebehli priateľské rokovania a aby sa Spojené štáty a Ruská federácia dohodli,“ vyzýva Danko, ktorý ponúka ministrovi Korčokovi svoje kontakty v Ruskej federácii a súčasne chce osloviť aj našu prezidentku, by sa angažovala v predmetnej záležitosti. „Pre Slovenskú republiku, v tak ťažkom období, v akom sa nachádzame, by to bol obrovský diplomatický úspech. Som pripravený na osobné stretnutie s ministrom Korčokom, som pripravený na stretnutie s prezidentkou a verím, že zabudneme na politické tričká a pokúsime sa urobiť to, aby celý ste opäť pozeral na našu milovanú krajinu,“ končí svoje video Andrej Danko.

Neťahajte nás do vojny a neohrozujte životy Slovákov, vyzýva Andrej Danko našu vládu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info