HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

CNN namiesto spravodajstva politicky podporuje Navaľného, upozorňuje ruský poslanec

Foto: scieau.com

Predseda Komisie Dumy pre vyšetrovanie zasahovania cudzích štátov do vnútorných záležitostí Ruskej federácie Vasilij Piskarev vyzval príslušné orgány, aby „prehodnotili“ akreditácie amerických novinárov zo CNN. Uviedol News.rambler.ru.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie by malo preveriť novinárske registrácie amerických pracovníkov televíznej stanice CNN. Je o tom presvedčený predseda Komisie Dumy pre vyšetrovanie zasahovania cudzích štátov do vnútorných záležitostí Ruskej federácie Vasilij Piskarev.

Ruský poslanec tým reagoval na činnosť novinárov CNN, ktorí podľa neho v podstate „organizovali zhromaždenie na podporu väzneného Alexeja Navaľného“ v blízkosti nápravnovýchovného zariadenia vo Vladimírskej oblasti. Práve tam si Navaľnyj odpykáva svoj trest.

V Nemecku sa už črtá nástupca Angely Merkelovej (Dmitrij Sedov)

Takto určite nevyzerá nestranné spravodajstvo

„Ak sa takzvané nestranné spravodajstvo, ktorým sa tak pýši americká televízia CNN zmení na otvorený politický aktivizmus, ťažko sa to dá nazvať inak ako cieleným zásahom do vnútorných záležitostí Ruska. Treba sa preto bližšie pozrieť na pôsobenie týchto novinárov zo CNN na ruskom území,“ povedal Piskarev.

Ruský poslanec upozornil na skutočnosť, že novinári zo CNN na sebe počas zhromaždenia nemali žiadne viditeľné identifikačné znaky. Navyše ani nereagovali na upozornenia poriadkovej služby. „V skutočnosti teda novinársky nezaznamenávali priebeh akcie na podporu Navaľného, ale ju priamo politicky pomáhali spoluorganizovať,“ uzavrel Piskorov.

Povinnosť Ruska voči Ukrajine (Alexandr Solženicyn)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info