HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Boeing má ďalší problém. Znovu uzemňuje svoje lietadlá

Prúdové lietadlo Boeing 737 MAX 7 / Internet
Len pár mesiacov po tom, čo sa lietadlu Boeing 737 Max umožnil návrat na oblohu, spoločnosť oznámila nový problém s nešťastnými lietadlami. Vyzvala na uzemnenie desiatok lietadiel kvôli problémom s elektrickým systémom, informuje portál RT.

„Spoločnosť Boeing odporučila 16 zákazníkom, aby sa pred ďalšou prevádzkou zaoberali možným problémom s elektrickým prúdom v konkrétnej skupine 737 lietadiel MAX,“ uviedol v piatok vo vyhlásení výrobca so sídlom v Chicagu.

Nadnárodná spoločnosť uviedla, že spolupracuje s americkým Federálnym úradom pre letectvo (FAA) na „produkčnej otázke“Uviedla tiež, že problém sa netýka celej flotily, ale konkrétnej skupiny lietadiel.

Spoločnosť sa zaviazala poskytnúť ďalšie pokyny týkajúce sa „vhodných nápravných opatrení“.

Britský The economist a maďarský denník Magyar Nemzet: „Brusel obetoval životy ľudí kvôli peniazom!“

Boeing neuviedol, ktorých 16 leteckých spoločností sa toto varovanie týka, ani nezverejnil počet lietadiel, ktoré majú problém.

Osobné dopravné lietadlo Boeing 737 MAX sa dostalo na titulné stránky novín po tom, čo sa v priebehu piatich mesiacov zrútili dve takmer nové lietadlá. Pri smrteľných nehodách, ku ktorým došlo v Indonézii a Etiópii, zahynulo všetkých 346 ľudí na palube.

Čoraz viac štátov EÚ už očkuje AstraZenecou len starších ľudí. No Slovensko sem nepatrí

Incidenty viedli k dlhému preskúmavaniu bezpečnosti. Za ten čas boli všetky tieto prúdové lietadlá na celom svete uzemnené po dobu 20 mesiacov. Od marca 2019 do novembra 2020.

Boeing údajne utrpel škody presahujúce 20 miliárd dolárov.

Európsky súd pre ľudské práva prvýkrát rozhodoval o povinnosti očkovania. Verdikt vás prekvapí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info