fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mesík: Po búrke v šerbli nazvanej „vládna kríza“ SR predbehla v počte úmrtí i Britániu

Facebook (Juraj Mesík) ((Robert Bestro - Mladí Sociálni Demokrati)) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Analytik globálnych trendov a rizík Juraj Mesík v príspevku na sociálnej sieti Facebook poukazuje na nepriaznivé štatistiky úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 na Slovensku. 

„Matovičov masaker dosiahol ďalší míľnik: Po Taliansku sme v počte mŕtvych predbehli aj Veľkú Britániu,“ začal Juraj Mesík príspevok. Porovnáva v ňom začiatok vlády expremiéra a terajšieho ministra financií Igora Matoviča so súčasnými štatistikami úmrtí na COVID-19. Jeho výsledok je však veľmi nepriaznivý.

„Ešte 5. novembra 2020 – päť dní po zahájení Matovičovho veľkého špajdľovania nosohltanov – sme mali oficiálne najmenej obetí na milión v Európe. Teda menej ako Fínsko a Nórsko,“ píše analytik.

Poukázal na štatistiky z posledných dní, podľa ktorých sa SR radí medzi krajiny s najväčším počtom úmrtí na koronavírus. Vládu Eduarda Hegera nazval druhou vládou Igora Matoviča.

„Po prvých dňoch Matovičovej vlády č. 2 – lebo o nič iné po búrke v šerbli nazvanej ´vládna kríza´ evidentne nejde – máme šancu, prebojovať sa aj v v konkurencii širšieho Balkánu ešte vyššie. Včera u nás hlásili + 87 obetí. Dnes plus 79. To je po Maďarsku, Bosne – Hercegovine, Macedónsku a Bulharsku najviac obetí na milión denne,“ uzavrel Mesík.

„Vývoj pandémie záleží od počasia. Heger sa môže postarať o dostatok liekov v lekárňach,“ prognózuje Mesík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info