fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ferenčák: Druhú Matovičovu vládu nezaujíma, čo potrebujú ľudia

Primátor Kežmarku Ján Ferenčák tvrdí, že drobní podnikatelia sa žiadnej výraznej pomoci od štátu nedočkajú. Zdroj: FB / Ján Ferenčák.

Akože zakopaná vojnová sekera medzi Matovičom a Sulíkom sa zrejme opäť vykopáva. Môže za to podľa poslanca Hlasu Jána Ferenčáka odškodňovací zákon, respektíve pomoc pre podnikateľov.

Podnikatelia najmä v gastrobiznise, ale aj v hotelierstve či v rozličných malých obchodných prevádzkach, sú už takpovediac na lopatkách. Pomôcť im mal dlhší čas spomínaný odškodňovací zákon, z ktorého im ale, zdá sa, veľa peňazí nekvapne. A práve tento zákon bude podľa poslanca za Hlas-SD Jána Ferenčáka, ktorý to konštatuje aj v statuse na sociálnej sieti, jablkom ďalšieho sváru medzi už ministrami Matovičom a Sulíkom.

Z toho, čo povedal Matovič, je viac než zrejmé, že žiadna výrazná pomoc nebude

Ján Ferenčák priznáva, že ako primátor Kežmarku s veľkým znepokojením sleduje nástup rekonštruovanej vlády. „Už dlhšie upozorňujem, že po zdravotnej pandémii hrozí ekonomická. Ak malí a strední podnikatelia nedostanú rýchlu finančnú pomoc, tzv. odškodnenie za zatvorené prevádzky, mnohé z nich sa už neotvoria. Kvalita života obyvateľov bude ohrozená,“ varuje Ferenčák.

Podľa neho včerajšia slovná prestrelka Richarda Sulíka a Igora Matoviča po zasadnutí vlády o tzv. odškodňovacom zákone pre podnikateľov neveští nič dobré.

Sulík tento zákon síce pripravil, ale odpoveď nového ministra financií bola tvrdá. Matovič mu totiž odkázal, že

– má iné štatistiky a pomoc vlády podnikateľom je dostatočná,

– Sulíkov návrh je ako Columbova žena, všetci o nej počuli, ale nikto ju nevidel,

– túto kompetenciu Sulíkovi odoberá a berie si ju pod seba na MF.

„Z toho, čo povedal nový minister financií, je viac než zrejmé, že žiadna výrazná pomoc nebude. A to napriek tomu, že experti a ekonómovia apelujú, že pomoc je nedostatočná a pomalá. Bez ohľadu na to si zjavne druhá Matovičova vláda žije svoj život. A čo potrebujú ľudia, ich asi až tak nezaujíma,“ konštatuje na záver Ján Ferenčák.

Sociálna situácia medzi malými podnikateľmi a živnostníkmi je už kritická, konštatuje Ferenčák

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info