fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lengvarský: Čísla klesajú, stále však nemáme vyhrané. Kedy SR prejde do bordovej farby?

Na snímke nový minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) počas jeho symbolického uvedenia do funkcie na Ministerstve zdravotníctva SR v Bratislave 1. apríla 2021 po vymenovaní novej vlády E. Hegera. / TASR - Jaroslav Novák

Konzílium odborníkov vyhodnotí epidemiologickú situáciu vo štvrtok. Tá sa však zlepšuje, čo si uvedomuje aj novovymenovaný minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, píše Plus jeden deň.

„V prvom rade by som chcel po Veľkej noci poďakovať všetkým zdravotníkom za situáciu, ako ju zvládajú a všetkým občanom za zodpovedný prístup,“ nechal sa počuť šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Napriek zlepšujúcej sa pandemickej situácii je mnoho nakazených odkázaných na pľúcnu ventiláciu a počet hospitalizovaných je taktiež stále vysoký. „Situácia sa mierne zlepšuje, ale stále nemáme vyhraté,“ dodal minister.

Situáciu v súvislosti s pandémiou v krajine nanovo vyhodnotia odborníci už vo štvrtok. V prípade, že by Slovensko udržalo pozitívny pokles nakazených či hospitalizovaných, môže sa označiť bordovou farbou už 19. apríla. „Cez Veľkonočné sviatky bola podaná miliónta dávka vakcíny, druhú dávku má vyše štvrť milióna Slovákov,“ uviedol riaditeľ inštitútu zdravotných analýz Matej Mikšík.

Nový minister práce? Naď posiela tajuplný odkaz

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info