fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Paríži protestovali nahí umelci: „Zomrieme, ale nie na javisku“

Francúzski umelci vyjadrili svoje rozhorčenie nad blokujúcimi opatreniami / Instagram
Francúzski umelci vyjadrili svoje rozhorčenie nad blokujúcimi opatreniami ovplyvňujúcimi ich pracovné miesta tým, že sa pred ministerstvom kultúry v Paríži vyzliekli, informuje portál RT.

Tento víkend sa v centre francúzskeho hlavného mesta zhromaždili umelci, ktorí vyjadrili svoj hnev na vládu. Vyčítali jej, že zjavne počas pandémie nevenovala dostatočnú pozornosť tomuto odvetviu. Na nahých telách demonštrantov bolo možné vidieť heslá ako  „krádež kultúry “ a  „umrieme, ale nie na javisku “.

Opatrenia na blokovanie sa podľa francúzskych médií týkajú asi 120 000 ľudí v zábavnom priemysle. Dostali kompenzáciu, ale s novými vlnami smrtiaceho vírusu, ktoré si vynútili ďalšie zatváranie, pracovníci teraz požadujú od vlády aj nové kroky.

V polícii slúži 18 koní, nasadzujú ich na hromadné podujatia i pri pátraní

Umelci hlasno vyjadrili svoju frustráciu a hnev nad zatvorením kultúrnych inštitúcií a zábavných podnikov uprostred pandémie Covid-19. Proti oficiálnym obmedzeniam demonštranti pri viacerých príležitostiach pochodovali po celej krajine a vyzývali vládu, aby namiesto toho, aby zostali stánky umenia zatvorené na neurčito, opätovne otvorili priestory s dodržiavaním sociálneho dištancovania.

„Ak nebude očkovanie globálne, my sa môžeme snažiť zbytočne,“ hovorí virológ

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info