Európou otriasajú vlny protipandemických protestov. Média na Slovensku o tom mlčia

Protesty v Londýne, Bristole, Štuttgarte, Paríži, Belehrade či Bukurešti. Európou otriasajú protesty proti obmedzovaniu osobných slobôd. Vlády naprieč celým svetom čelia obrovskej vlne kritiky za to, že vzniknutú situáciu okolo pandémie nedokážu efektívne riešiť. Ľuďom sú odopierané základné práva a slobody a to ich ženie do ulíc verejne vyjadriť svoj hnev a protest proti neschopnosti svojich vlád.  


Tisíce ľudí v uliciach, väčšina bez rúšok sú proti siahaniu vlád na ich ľudské práva a slobody. Transparenty s heslami antilockdown sa dnes nesú ulicami Londýna, Bristolu, Štuttgartu, Bukurešti, Belehradu, ale aj ďalších mestách Európy. Slovenské médiá poslušne mlčia a neinformujú.
Štuttgart

Niekoľko tisíc ľudí
Tisíce ľudí vyšli v Stuttgarte protestovať proti covidovým opatreniam
Tisíce ľudí sa v sobotu podľa agentúry DPA zišli v nemeckom Stuttgarte pri ďalšom kole protestov proti reštrikciám prijímaným v snahe potlačiť epidémiu covidu-19. Polícia uviedla, že väčšina účastníkov akcie sa neriadila zdravotníckymi pokynmi a... Čítať ďalej
04 | 04 | 2021 | Imrich Kovačič
v sobotu popoludní proti korona opatreniam v Štuttgarte. Väčšina účastníkov ignorovala požiadavky úradu verejného poriadku, nepoužívala ochranu tváre a častokrát nedodržiavala predpísané vzdialenosti. Na mieste sú stovky policajtov. Neskoro popoludní sa v známej oblasti festivalov, Cannstatter Wasen, konalo veľké zhromaždenie.

Tisíce ľudí vyšli v Stuttgarte protestovať proti covidovým opatreniam
Tisíce ľudí sa v sobotu podľa agentúry DPA zišli v nemeckom Stuttgarte pri ďalšom kole protestov proti reštrikciám prijímaným v snahe potlačiť epidémiu covidu-19. Polícia uviedla, že väčšina účastníkov akcie sa neriadila zdravotníckymi pokynmi a... Čítať ďalej
04 | 04 | 2021 | Imrich KovačičParíž

Francúzsko sa po tretíkrát od začiatku pandémie COVID-19 dostalo do celonárodného uzamknutia - lockdown. Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu 31. marca vystúpil pred francúzskym národom v súvislosti so sprísnením obmedzení, ktoré majú zabrániť šírenie ochorenia COVID-19.

Opatrenia, ktoré sa v súčasnosti uplatňujú v určitých častiach krajiny, sa celoštátne predĺžia o štyri týždne. Celoštátny zákaz vychádzania bude platiť medzi 19:00 a 6:00, Školy budú zatvorené najmenej tri týždne. Zatiaľ musia byť zatvorené všetky obchody mimo nevyhnutných, a cestovanie bez adekvátneho dôvodu viac ako 10 km od domu bude  zakázané.
Londýn a Bristol

Protesty najmä pre novopripravovaný zákon, ktorý je v parlamente v prvom čítaní obsahujúci tvrdšie nariadenia a tresty pre demonštrantov.

https://youtu.be/eXffJ8hVU5Y

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/01/podvod-s-testami-odhaleny-neexistuje-ziadna-pandemia/

https://youtu.be/ohEySOgiDJE

 
Belehrad

V Belehrade sa ľudia stretli za účelom požiadavky zrušenia krízového štábu. Požadujú slobodu. Absencia rúšok je tu akousi samozrejmosťou.

https://youtu.be/jmDlvl5j6UU
Bukurešť

Bukurešť je tak isto častým centrom protestov v Rumunsku. Téma je aj tu rovnaká: Nesúhlas s opatreniami v súvislosti s koronavírusom.

https://youtu.be/uHiljfyuLbQ

Pandémia Covid-19 zničila až šesť miliónov pracovných miest v EÚ. Najviac postihnutá je mladá generácia
Európska komisia uviedla, že reakcia EÚ na pandémiu Covid-19 zničila okolo šesť miliónov pracovných miest, z ktorých polovicu zastávali mladí pracovníci, informuje portál RT. Čítať ďalej
04 | 04 | 2021 | Lukáš Leca