fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Európou otriasajú vlny protipandemických protestov. Média na Slovensku o tom mlčia

Foto: TASR (DPA)

Protesty v Londýne, Bristole, Štuttgarte, Paríži, Belehrade či Bukurešti. Európou otriasajú protesty proti obmedzovaniu osobných slobôd. Vlády naprieč celým svetom čelia obrovskej vlne kritiky za to, že vzniknutú situáciu okolo pandémie nedokážu efektívne riešiť. Ľuďom sú odopierané základné práva a slobody a to ich ženie do ulíc verejne vyjadriť svoj hnev a protest proti neschopnosti svojich vlád.  

Tisíce ľudí v uliciach, väčšina bez rúšok sú proti siahaniu vlád na ich ľudské práva a slobody. Transparenty s heslami antilockdown sa dnes nesú ulicami Londýna, Bristolu, Štuttgartu, Bukurešti, Belehradu, ale aj ďalších mestách Európy. Slovenské médiá poslušne mlčia a neinformujú.

Štuttgart

Niekoľko tisíc ľudí demonštrovalo v sobotu popoludní proti korona opatreniam v Štuttgarte. Väčšina účastníkov ignorovala požiadavky úradu verejného poriadku, nepoužívala ochranu tváre a častokrát nedodržiavala predpísané vzdialenosti. Na mieste sú stovky policajtov. Neskoro popoludní sa v známej oblasti festivalov, Cannstatter Wasen, konalo veľké zhromaždenie.

Tisíce ľudí vyšli v Stuttgarte protestovať proti covidovým opatreniam

Paríž

Francúzsko sa po tretíkrát od začiatku pandémie COVID-19 dostalo do celonárodného uzamknutia – lockdown. Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu 31. marca vystúpil pred francúzskym národom v súvislosti so sprísnením obmedzení, ktoré majú zabrániť šírenie ochorenia COVID-19.

Opatrenia, ktoré sa v súčasnosti uplatňujú v určitých častiach krajiny, sa celoštátne predĺžia o štyri týždne. Celoštátny zákaz vychádzania bude platiť medzi 19:00 a 6:00, Školy budú zatvorené najmenej tri týždne. Zatiaľ musia byť zatvorené všetky obchody mimo nevyhnutných, a cestovanie bez adekvátneho dôvodu viac ako 10 km od domu bude  zakázané.

Londýn a Bristol

Protesty najmä pre novopripravovaný zákon, ktorý je v parlamente v prvom čítaní obsahujúci tvrdšie nariadenia a tresty pre demonštrantov.

Podvod s testami odhalený: neexistuje žiadna pandémia

 

Belehrad

V Belehrade sa ľudia stretli za účelom požiadavky zrušenia krízového štábu. Požadujú slobodu. Absencia rúšok je tu akousi samozrejmosťou.

Bukurešť

Bukurešť je tak isto častým centrom protestov v Rumunsku. Téma je aj tu rovnaká: Nesúhlas s opatreniami v súvislosti s koronavírusom.

Pandémia Covid-19 zničila až šesť miliónov pracovných miest v EÚ. Najviac postihnutá je mladá generácia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info