HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Taraba: Kvôli Korčokovi a tejto vláde Slovensko nedokáže v EÚ nič presadiť

Tomáš Taraba vyzýva Zuzanu Čaputovú aj Máriu Kolíkovú na zverejnenie všetkých zmlúv na k nám dovážané vakcíny. FOTO TASR - Jakub Kotian

Opozičný poslanec Tomáš Taraba upozorňuje, že včera sa stretli premiéri Poľska a Maďarska Mateusz Morawiecki a Viktor Orbán s talianskym konzervatívnym lídrom Matteom Salvinim. Rokovali o novej aliancii v EÚ. Slovenský premiér pozvánku nedostal.

Taraba v statuse na sociálnej sieti upozorňuje, že v dôsledku pôsobenia ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka Slovensko prerušilo spoluprácu v rámci V4. Stráca tak možnosti čokoľvek presadiť na úrovni EÚ.

„Poľský premiér, maďarský premiér a Matteo Salvini sa včera stretli, aby dohodli vznik novej politickej aliancie v rámci EÚ. Slovensko sa vďaka Korčokovi a tejto vláde vybralo cestou likvidácie spolupráce v rámci V4. Čím drasticky oslabujú schopnosť Slovenska čokoľvek presadiť v EÚ a čo je horšie, znižujú schopnosť celej strednej Európy brániť sa pred presadzovaním zákonov, ktoré idú proti našej identite a záujmom. Aj preto nikto slovenského premiéra na stretnutie včera nezavolal,“ píše Taraba.

Pčolinského komplic Košč má kšefty s poslancom Tarabom aj vrahom Trajterom a bossom Kýblom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info