fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

SMER-SD odhalil nového ministra zdravotníctva Lengvarského, ako popierača korony

Nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský prezradil šokujúcu informáciu. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Smer zverejnil rok starý list generála Zmeka vojakom, v ktorom mal nový minister zdravotníctva Lengvarský zľahčovať ochorenie covid-19

Predstavitelia strany Smer-SD sa na štvrtkovej tlačovej konferencii venovali aj osobe nového šéfa rezortu zdravotníctva, brigádneho generála MUDr. Vladimíra Lengvarského, ktorý doteraz riadil Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku

Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský „bude musieť veľa vecí vysvetľovať, najmä akú negatívnu úlohu zohrala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku v súvislosti so záhadným úmrtím generála Lučanského“.

Poslanec a podpredseda strany Ľuboš Blaha uviedol, že Smer-SD dostal list, ktorý je starý „zhruba rok“ a v ktorom generál Daniel Zmeko ako náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl informuje vojakov o vtedy novom víruse covid-19 na Slovensku.

Ešte nikdy sme tu nemali Vládu 1. apríla, smeje sa Ľuboš Blaha z dnešného aktu

„Odvoláva sa na slová odborníka brigádneho generála Vladimíra Lengvarského a ten hovorí v tomto liste, že vírus, ktorý prichádza pod názvom koronavírus je len ďalšou chripôčkou a nemáme šíriť dezinformácie, že to je nejaká vážna hrozba, máme si to pekne vyležať, žiaden problém nepredstavuje a hlavne, že nemáme robiť paniku,“ opisuje Blaha obsah údajného listu.

Poslanec Ľuboš Blaha o tejto veci hovoril ako o „niečom skutočne škandalóznom a pikantnom“. Vyzval Lengvarského, aby sa k listu vyjadril a potvrdil jeho pravosť.

Dodal, že pokiaľ tu máme vládu, ktorá ľudí s iným názorom na koronavírus označuje za nebezpečenstvo pre Slovensko a dehonestuje názory, že koronavírus je len chripôčkou, tak tu je človek ktorý v tomto zmysle v minulosti o koronavíruse rozprával a teraz sa stáva ministrom zdravotníctva.

„Ak je toto pravda, tak si myslím, že pán Lengvarský by mal rovno odstúpiť. Áno, bude to rekord, za niekoľko hodín odstúpiť, ale myslím, že je to to najlepšie, čo môže spraviť, ak nechce dehonestovať celú túto tému,“ doplnil poslanec Blaha.

Blaha: Nádejný minister zdravotníctva bol šéf v nemocnici, kde surovo zaobchádzali s gen. Lučanským!

Upozornil na reakciu médií pri iných podobných prípadoch. „Každého, kto vtedy spomínal, že by sme to nemali preháňať, označovali za konšpirátora či extrémistu. A dodnes tí ľudia majú tieto nálepky. Dodnes máme diskusiu na Slovensku deformovanú tým, že ľudia, ktorí trošku znevažujú túto chorobu, alebo sa snažia vytvárať dojem, že nejde o takú vážnu vec, aby sa kvôli tomu paralyzovalo celé Slovensko, sú vyslovene prenasledovaní vládou Igora Matoviča a Eduarda Hegera.“

Podľa Blahu generál Lengvarský „nemusel takýmto proaktívnym spôsobom vystúpiť“. „Mohol si ako lekár počkať, ako sa to vyvinie. Ale on mal potrebu zdôrazniť, že hovoriť o covide ako o vážnej chorobe je dezinformácia. To tu je napísané od pána náčelníka Generálneho štábu, ktorý sa odvoláva na lekára, na autoritu, pána Lengvarského.“

Slovensko nepotrebuje tento výkvet zozbieraný z ulíc a šenkov, ktorý zničili krajinu, perlí Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info