HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Advokát Weis radí: Pre veľkonočných cestovateľov cez okresy – takto sa to dá!

Peter Weis. Zdroj: Weis a Partners.

Známy bratislavský advokát Peter Weis je dlhodobým kritikom protipandemických obmedzení vlády a hlavného hygienika. V súvislosti so včerajším doplnením uznesenia, ktoré umožňuje cestovať za účelom individuálnej duchovnej starostlivosti uverejnil na stránke advokátskej kancelárie Weis a Partners odôvodnenie, ako môžete nariadenie použiť aj na ľubovoľné cesty medzi okresmi. 

 

Nakoľko stále platí, že vedomosť o vyhláškach Úradu pre verejné zdravotníctvo SR treba jednotlivcovi preukazovať a Ústavný súd o tomto podnete Generálneho prokurátora stále nerozhodol (ktorého súčasťou je o.i. aj namietnutá vadnosť publikácie vyhlášok vo vzťahu k ich záväznosti) možno tvrdiť nasledovné:

Subjektívne tvrdenie vodiča a prípadne celej jeho rodiny o presune za individuálnou duchovnou starostlivosťou (ktorého obsah nie je definovaný a teda ani obmedzený) cez celú republiku sa v zmysle predošlého odseku javí ako nepodmienená povolená výnimka v súlade s uznesením vlády SR (záväznosti uznesenia vlády SR vo vzťahu k obmedzeniam práv a slobôd sa budeme venovať osobitne po publikácii včerajšieho nálezu Ústavného súdu aj s odôvodnením).

Pekné sviatky prajem.

Nech Vám objektívne čísla z Texasu po troch týždňoch po kompletnom zrušení opatrení otvoria oči a poskytnú pravdivý pohľad na protiepidemiologické opatrenia a ich potrebu kdekoľvek vo svete.“

Parlament vyzval vládu na opatrenia, ktoré umožnia veľkonočné bohoslužby v exteriéri

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info