fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Za ľudí je v problémoch. Ledecký končí na ministerstve, Letanovská v parlamente

Poslanec NR SR Vladimír Ledecký / TASR

Strana Za ľudí má ďalšie problémy. Dvaja jej poslanci nie sú úplne stotožnení s nastupujúcou vládou a rozmýšľajú o svojich súčasných flekoch. Je to Andrea Letanovská a Vladimír Ledecký.

Dlhoročný starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký  by mal skončiť vo funkcii štátneho tajomníka na ministerstve investícií, ktorému šéfuje Veronika Remišová. Podľa informácií Aktuality.sk Ledecký opúšťa ministerstvo na vlastnú žiadosť. Politik  informáciu nechcel priamo potvrdiť. „Budem sa vyjadrovať, až keď bude návrh na vláde. Boli urobené nejaké rozhodnutia, s ktorými sa neviem stotožniť,“ reagoval stručne.

Ledecký sa teda po odchode z ministerstva pravdepodobne vráti do lavíc parlamentu. V nich po jeho návrate asi skončí Andrea Letanovská. Lekárka, anestéziologička a zároveň poslankyňa perlamentu Andrea Letanovská zo strany Za ľudí patrila spomedzi poslancov vládnej koalície medzi najväčších kritikov Igora Matoviča aj ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Béla Bugár o súčasných politikoch bez servítky: Toto nie je vládna kríza, ale kríza vládnutia

Svoju nespokojnosť dávala otvorene najavo ešte pred vypuknutím vládnej krízy a po odchode poslanca Miroslava Kollára zo Za ľudí pripúšťala, že ho bude nasledovať. „Som tesne od toho, aby aj môj pohár trpezlivosti pretiekol. Ešte nezvažujem odchod, neplánujem ho ani sa neobzerám po žiadnom inom klube, ale som veľmi nespokojná s vládnutím a chýbajúca sebareflexia vlády mi v tom nepomáha,“ vyhlásila v rozhovore pre Postoj.sk 23. februára.

 Klub Za ľudí má v parlamente 10 poslancov a  počas vládnej krízy to s nimi vyzeralo zle. V hre bola aj možnosť, že sa klub rozpadne. Časť poslancov si totiž nevedela predstaviť pokračovanie v koalícii pod vedením Igora Matoviča.

Danko: Sputnik idú kupovať aj Rakúšania. Začnime konečne očkovať tých, ktorí to chcú…

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info