fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Plány Rakúska na kúpu Sputniku vyvracajú bruselskú frázu, že „agresívne“ Rusko musí byť izolované

Maria Zacharová, predstaviteľka komunikačného odporu ministerstva zahraničných vecí Ruskej Federácie. Zdroj foto: TS MID

Plány Rakúska na kúpu Sputniku vyvracajú bruselskú frázu, že „agresívne“ Rusko musí byť izolované. Povedala  to predstaviteľka komunikačného odboru ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharová.

Potvrdila komunikáciu medzi kancelárom Rakúska a Moskvou o možnej kúpe vakcíny Sputnik V.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová tiež vyzvala na zastavenie počúvania „bruselských ideológov“ s ich „mŕtvou filozofiou“ – píše portál agentúry TASS tass.com.

Maďarský minister zahraničia sa stal prvým politikom EÚ, ktorý vzal ruský Sputnik V

Brusel šíri propagandu

„Plány Rakúska na nákup ruskej vakcíny proti koronavírusom Sputnik V vyvrátili mýtus o agresívnom Rusku, ktoré má byť izolované,“ vyhlásila dnes hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Zacharová.

„Je strašné čo i len predstaviť si, čo sa deje vo vnútri byrokracie Európskej únie. V súčasnosti sa debatuje o  agresívnom Rusku a potrebe jeho izolácie. Spolupráca na vzájomne výhodnom a vzájomne rešpektujúcom základe – motto ruskej politiky však funguje.“ Napísala podľa tass.com na svojom facebookovom účte Zacharová po tom, čo rakúsky kancelár Sebastian Kurz zverejnil úvahy o nákupe milióna dávok Sputniku V.

Koniec „mŕtvej filozofii“

Zacharová tiež vyzvala na zastavenie počúvania „bruselských ideológov“ s ich „mŕtvou filozofiou“.

Médiá citovali Sebastiana  Kurza, ktorý uviedol, že Viedeň je v „dobrom dialógu“ s Moskvou o otázkach vakcín proti koronavírusu. Podľa rakúskeho spolkového kancelára Rakúsko a Rusko rokujú o možnom nákupe.

(Medzitituky red. HD.)

Nemecko tlačí na Brusel: Kúpte už konečne ten Sputnik V!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info