fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Spoločnosť Visa zúčtovala prvú platobnú transakciu v kryptomene

Ilustračné foto / Pixabay

Medzinárodný platobný systém Visa oznámil, že testuje schopnosť zúčtovania platieb v kryptomene USD Coin (USDC). Stáva sa tak prvou významnou platobnou platformou, ktorá prijíma transakcie priamo v kryptomenách, informuje portál RT.

Čo je stablecoin?

Prvé zúčtovanie v USDC – digitálny stablecoin (kryptomeny určené na minimalizáciu volatility ceny stablecoinu v porovnaní s určitým „stabilným“ aktívom alebo košom aktív) viazaný na americký dolár v pomere 1:1 – bolo vykonané začiatkom tohto mesiaca. Oznámila to v pondelok spoločnosť Visa a jej partner Crypto.com.

Obrovský míľnik

Tento krok predstavuje „obrovský míľnik pre priemysel, v ktorom sa začínajú zbližovať krypto a fiat siete,“ viedol na Twitteri partner spoločnosti Visa Crypto.com.

„Toto oznámenie predstavuje významný míľnik v našej schopnosti uspokojovať potreby moderných ľudí, ktorí riadia ich podnikanie v stablecoinoch alebo kryptomenách,“ vyhlásil Jack Forestell, výkonný viceprezident a produktový riaditeľ spoločnosti Visa.

Putin odmieta prezradiť, akou ruskou vakcínou proti Covid-19 sa nechal zaočkovať

Digitálne meny centrálnej banky

Proces zúčtovania spoločnosti Visa spočiatku vyžadoval, aby sa Crypto.com vysporiadal s fiat menou, čo by mohlo pre podniky znamenať ďalšie náklady a zbytočné komplikácie. Posledný krok by umožnil zúčtovanie platieb priamo v USDC bez premeny kryptomeny na tradičné peniaze.

Spoločnosť Visa plánuje rozšíriť tento program. Po ďalších testoch a rozhovoroch s klientmi ponúkne možnosť vysporiadania USDC ďalším partnerom. Práca so stablecoinami by mohla poskytovateľovi platieb umožniť podporu zvrchovaných digitálnych mien známych ako digitálne meny centrálnej banky (CBDC). Čoraz viac krajín v súčasnosti vyvíja vlastné platformy.

Nemeckí vedci vytvorili a následne zmazali falošné spomienky v ľudských mysliach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info