fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SaS vracia úder a reaguje na Matovičove tvrdenia

Richard Sulík / Fotokoláž (via TASR)

„Jedinou požiadavkou SaS je odchod Igora Matoviča z funkcie premiéra, čo v slušných spoločnostiach automaticky znamená odchod z vlády“. Uviedol to hovorca SaS Ondrej Šprlák v reakcii na Matovičove tvrdenia, že SaS nemá ochotu splniť podmienky na vyriešenie situácie.

Sulíkovci nesúhlasia s Matovičovým riešením vzniknutej krízy. Ich požiadavka na odchod Matoviča sa stala dôvodom, aby si vymýšľal nové funkcie, čo SaS považuje za papalášizmus.

„Presun Igora Matoviča zo stoličky premiéra na stoličku vicepremiéra nového vymysleného ministerstva je ako z dažďa pod odkvap. Je zrejmé, že Matovič pri svojej nástojčivej povahe a z dôvodu, že naďalej ostáva šéfom OĽANO, bude novému premiérovi zasahovať do jeho práce a v podstate naďalej bude manažovať chod vlády,“ tvrdí predseda SaS Richard Sulík.

Vojna Sulík – Matovič pokračuje. Líder SaS na dnešné rokovanie koalície nepríde

SaS podotkla, že premiérovi nejde o kompromis, ale o pomstu „čomu nasvedčuje aj jeho požiadavka na odchod všetkých, ktorí si dovolili ho kritizovať. Sme čoraz viac presvedčení o tom, že jeho zotrvanie vo vláde by prakticky žiaden aktuálny problém nevyriešilo“.

Strana sa ohradila voči vyjadreniu premiéra, že pred OĽANO, Sme rodina a Za ľudí stojí úloha dohodnúť sa na trojkoalícii. „Hoci prizývajú SaS k večerným rokovaniam, už poobede premiér v statuse oznamuje jeho výsledok. Presne to bol dôvod, prečo sme sa rozhodli na týchto rokovaniach nezúčastňovať,“ spresnila SaS.

Matovič sa dnes chce dohodnúť na trojkoalícii. Napísal to na facebooku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info