fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hlásenie o vodných stavoch – hladina klesá. Benčík mínus

Ján Benčík, poslanec NR SR - Za ľudí. reprofoto FB (@Ján Benčík - Za ľudí)

„Po vyhlásení Richarda Sulíka a SaS, že by nikdy nerokovali o trojkoalícii bez Za ľudí, pretože by to považovali za zradu, je podľa mňa nevyhnutné prehlásiť to isté.“ Oznámil Ján Benčík, poslanec koaličných Za ľudí.

Morálka v politike

„Pokračovanie v trojkoalícii bez SaS a potvrdenie dezinterpretácie krízy zo strany Igora Matoviča a OĽANO by bolo neodpustiteľnou zradou partnera. Aj princípov morálky, ktorá musí platiť aj v politike.“ Napísal Ján Benčík v statuse na sociálnej sieti.

Ďalší odchádzajúci poslanec Benčík: „Je neúnosné, aby vláda pokračovala s týmto premiérom“

Reprofoto FB (@Ján Benčík – Za ľudí)
Nepriama výzva strane a klubu

„Aby som predišiel rôznym zaručeným chýrom, považujem preto za dôležité prehlásiť, že pokračovanie v trojkoalícii je za týchto okolností pre mňa neprijateľné. Verím, že rovnako sa zachová aj poslanecký klub a strana Za ľudí, ktorej oficiálnym stanoviskom je pokračovanie vo štvorkoalícii. A odchod Igora Matoviča z postu premiéra.“ Píše na sociálnej sieti Ján Benčík.

Neprijateľné a nedôstojné

„Najmä kvôli občanom je neprijateľné a nedôstojné predlžovanie vládnej krízy v čase pandémie, ktorá ohrozuje ich zdravie, život, normálne fungovanie aj zdroje ich obživy či podnikania. Riešiť v tejto situácii detinské vrtochy a zákulisné hry jedného človeka je absurdné.“ Dodáva v statuse Benčík zo strany Za ľudí.

(Medzititulky red. HD.)

„Pri kauzách sa správame rovnako ako Fico“, hovorí poslanec Za ľudí Ján Benčík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info