HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uhrík: Nemá EÚ iné problémy? V Bruseli sa rokuje o obrovských sumách na migráciu, azyl a integráciu

Ilustračný obrázok/TASR

Europoslanec Milan Uhrík potvrdzuje to, na čo pred niekoľkými dňami upozornil Jaroslav Paška z SNS. EÚ má na najbližšie roky v pláne vydať obrovské sumy na migrantov. Kým naše obyvateľstvo chudobnie a Slováci živoria, únii leží na srdci viac šťastie a pohodlie tých, ktorí prichádzajú z krajín tretieho sveta.

„Dnes v Bruseli hlasujeme,“ informuje Milan Uhrík. „Okrem iného aj o tomto paškvile. Je to katastrofa sledovať, ako tí euro-šplhúni vedú celú Európu úmyselne do priepasti. Na roky 2021 – 2027 sa na vykonávanie migračnej, azylovej a integračnej politiky stanovujú vyššie sumy ako v predchádzajúcich rokoch. Európsky parlament očakáva, že azyl a migrácia budú aj naďalej medzi hlavnými bodmi programu EÚ. Zdôrazňuje, že solidárne opatrenia, ako sú programy premiestňovania, presídľovanie alebo prijímanie osôb z humanitárnych dôvodov, zostávajú aj naďalej nevyhnutné,“ napísal Uhrík na sociálnej sieti.

Paška varuje: Južné štáty Európy k nám chcú premiestňovať migrantov! Koordinovane zvyšujú tlak

Jaroslav Paška upozornil na Facebooku, že niečo sa chystá. Vraj južné štáty Európy tlačia na EK a EÚ aby sa zmenilo nastavenie prijímania migrantov. „Cyprus, Grécko, Taliansko, Malta a Španielsko k nám chcú premiesťovať svojich migrantov,“ písal na Paška.

„SNS so znepokojením sleduje iniciatívy skupiny MED 5 (piatich stredomorských štátov EÚ, Cypru, Grécka, Talianska, Malty a Španielska), ktorá koordinovane zvyšuje tlak na orgány EÚ, aby urýchlene zaviedli komisiou pripravené zmeny pravidiel fungovania EÚ. A okamžite spustili mechanizmus úniou riadeného, povinného premiestňovania migrantov do vnútrozemských štátov EÚ,“ informoval Paška.

Inými slovami to znamená, že predstavitelia Cypru, Grécka, Talianska, Malty a Španielska žiadajú Európsku komisiu, aby nám aj iným štátom odobrala suverénne právo rozhodnúť o tom, komu z tretích krajín podľa vlastného uváženia a z vlastných peňazí, poskytneme azylovú starostlivosť.

Dnes informuje o plánoch Európy s migrantami Uhrík. Konanie Európskej komisie a EÚ asi teda nebude náhodné. Zdá sa, že nad slobodou, blahobytom a bezpečím európskych národov sa zmráka.

Z maloletých afrických migrantov v Paríži sa vykľuli dospelí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info