fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Neuveriteľne smutný príbeh Milana. Tieto riadky by si mali prečítať všetci naši politici!

Zo smrťou svojej milovanej Martinky sa Milan nevie zmieriť. Zdroj: FB / Milan Valjent

Smrť blízkej osoby vždy veľmi zabolí. O to viac, keď ide o mladého a milovaného človeka. Práve o takého prišiel aj Milan Valjent. Vinníkov smrti svojej lásky pomenoval jasne. Ak si jeho status prečítajú tí vo vláde, určite pochopia.

Slovensko sa už dlhé týždne zmieta vo veľkej kríze. Koronavírusovej, ale aj vládnej. Tá druhá nesie so sebou aj zvýšený počet mŕtvych na COVID-19, ktorý nás dostal na svetový piedestál. Pre neustále hádky politikov a neochotu riešiť potreby ľudí prišiel o svoju lásku Milan Valjent.

Na sociálnej sieti to politikom vykričal na plné ústa. A veru čítať sa im to nebude ľahko. Pochopia ho vôbec?

S akým pocitom zaspávate, s akým ráno vstávate, s akým žijete svoje plytké životy
Milan sa s Martinkou veľmi milovali. Jeho slová našim politikom sú nielen plné bolesti, ale aj hnevu. Zdroj: FB / Milan Valjent

„No čo, hrobári slovenského národa, aký máte pocit zo svojej práce? S akým pocitom zaspávate? S akým ráno vstávate? S akým pocitom žijete svoje úbohé, skorumpované a plytké životy?“ začína status Milan.

Vzápätí oslovuje poslancov: „A čo vy, bezduchí prísediaci v parlamente, poslušne plniaci príkazy svojich vodcov, slúžiaci im, nie národu? Tuší vôbec niekto z vás, čo ste napáchali? Až na pár výnimiek je vám to jedno. Keď to sype. Nemali ste a nemáte guráž na to, aby ste sa postavili genocíde slovenského národa, pretože väčšina z vás nevie robiť nič. Nič zmysluplné, prospešné a poctivé. Nedokázali ste a nedokážete zastaviť mentálne narušeného človeka. Poklonkovali ste a užívate si exkrementy na svojich hlavách, len aby ste si udržali svoje lukratívne fleky. Pomoc nášmu zdevastovanému zdravotníctvu ste vymenili za mlčanie, fejzbúkové hádky, bezcitnosť.“

Ste hyeny a satani!

V ostrých slovách na poslancov a vládu však Milan neprestáva. „Vy hyeny, vy satani. Beriem vás na zodpovednosť za smrť mojej lásky. Verte, že vás to dobehne. Bola to najlepšie a najkrajšie, čo ma v živote postretlo. Nedokážete si predstaviť, koľko bolesti nám to prinieslo a prináša. Koľko bezmocnosti a beznádeje. Mal som tú nemilú česť počuť a vidieť, aký chaos vnášate do nemocníc. Stačili tri týždne,“ píše.

Milan vidí vinu za smrť svojej lásky aj inde. „To, ako mnoho obvodných lekárov fláka svoju prácu. Ako sa kvôli tomu plnia nemocnice, ako im tam chýbajú respirátory, kyslíkové prístroje, ventilátory. Vy všetci, čo ste boli od 89. vo vládach, ste vinní. Vy ste si plnili igelitky špinavými peniazmi na úkor zdravotníctva. Vy ste tunelovali. Vy ste sa prizerali. Vy ste mlčali. Vy ste si dohadzovali vaše špinavé kšefty,“ hnevá sa zúfalý muž na všetkých, ktorí zapríčinili neutešený stav zdravotníctva.

Smutný príbeh: Viktor († 23) zomrel priamo v čakárni, lebo z neho robili simulanta!

Kollár, ty beznázorný, alibistický vypočítavec!

„A vy, naša nová vláda, ste tú skazu zavŕšili. Ty, Matovič, ty si myslíš že verím tvojej starosti o zdravie ľudí? Že ti verím, že si to myslel so Sputnikom úprimne? Len si chcel vytočiť svojich spolupáchateľov. Lebo vieš, že si určený na zánik. Dobre vieš, aký chladný dokáže byť oceán. Si len obyčajný blázon, ktorý bol využitý a bude odkopnutý,“ nakladá Milan premiérovi.

Vzápätí aj šéfovi parlamentu: „Ty, Kollár, Sme rodina, ty beznázorný, alibistický vypočítavec. Vieš aká je to bolesť keď prídeš navždy a nezvratne o milovanú ženu? Nie jednu z desiatich. Vravím o jednej z jednej. Ženu, s ktorou si 11 rokov zdieľal krásny vzťah, budoval spoločný domov, kúsok po kúsku. Život zložený z tisícok maličkostí, ktoré tvoria jeden pevný celok, šťastnú rodinu. Toto ti asi hlava neberie, že?“

Skrátka neobišiel ani predseda strany SaS. „Ty, Sulík, ty zbabelec, koľko ti trvalo, kým si sa vášmu mesiášovi postavil? Až keď vám spravil natruc so Sputnikom? Lebo si vydieraný? Lebo strach? Lebo prachy? Lebo ambasáda? Teraz si v pasci, že?“ dostal naložené šéf liberálov.

Krajčí, ty neschopný pandrlák!

Ušlo sa však aj ďalším dvom členom vládneho kabinetu. „Ty, Remišová, ty intelektuál nevídaný, k tebe je zbytočné sa vyjadrovať, pochybujem že by si pochopila, čo ti chcem povedať. Ty, Krajčí, ty neschopný pandrlák, viem od veľa lekárov, ako si ty a tvoje ministerstvo nezmyselne menili z hodiny na hodinu predpisy a nariadenia pre nemocnice a nedokázali im dodať ani základné vybavenie. Úmyselný chaos? Ty to vieš najlepšie.“

Slová kritiky sa však ušli aj našej hlave štátu: „A čo ty, Čaputová, krásna to naša prezidentka? Na čo si doteraz čakala? Na notičky? Na formovanie sa novej protislovenskej a protiobčianskej vlády? Na čo si sa posadila do paláca? Na to, aby si skladala poctu tomu, čo tam kozy pásol? Ty sa máš biť za svoj národ, a nie krákať prázdne reči.“

Smutný príbeh: Adamko najskôr v nemocnici takmer vykrvácal, po oživení skončil v kóme!

Vstúpili ste do bahna, ktoré vás pomaly, ale isto stiahne ku dnu a hladina sa uzavrie

Miroslav s veľkou bolesťou v srdci na závere dodáva: „Vy, ktorých som nespomenul sa určite nájdete v mojich slovách. Ste spoluvinní! Vy všetci ste vinní, vy všetci skončíte v pekle, vás karma dobehne. Vstúpili ste do bahna, ktoré vás pomaly, ale isto stiahne ku dnu a hladina sa uzavrie.“

Podľa zúfalého Milana by bolo najspravodlivejšie rozpovedať každému jednému, na koho vo svojom hneve zabudol, celý jeho a Maťkin príbeh. „Od začiatku až do samého konca, medzi štyrmi očami, každý jeden človek podobného osudu by vám to mal rozpovedať. Osamote. Prišiel som o moju lásku, s ňou odišla aj časť zo mňa, no musím ísť ďalej, s bolestivou aj krásnou spomienkou,“ píše zronený muž.

„Miška prišla o maminu, ktorú jej nikto nenahradí, no má skvelého otca a má mňa – Miňáčka. Rodičia prišli o milovanú dcéru, sestra o supersestru, kamaráti o najkamarátku, kolegovia o pracovitú a milú parťáčku. Za deň 7.3. 2021 sa objavila ako číslo. Aj keď neprávom. Ja jej preto dávam meno. Martina Čičková. Česť tvojej pamiatke Maťka,“ končí neuveriteľne smutný status zúfalý Milan.

Jeho slová síce ťali do živého, no ak si ich neprečítajú tí, ktorým boli určené, tak nikdy nič z toho, čo im bolo adresované, nepochopia.

Smutný príbeh nebohého Mareka. Môže za jeho smrť zlá zdravotná starostlivosť alebo COVID-19?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info