fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prezidentka prijala demisiu ministra hospodárstva,rezort dočasne povedie Doležal

Na snímke zľava vicepremiér a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) a minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) počas prijatia v Prezidentskom paláci v Bratislave v utorok 23. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v utorok demisiu vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Rezort bude dočasne viesť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Ten po demisii Milana Krajniaka (Sme rodina) dočasne šéfuje aj ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Sulík podal demisiu po tom, ako premiér Igor Matovič (OĽANO) v nedeľu (21. 3.) oznámil ochotu odísť z funkcie a pôsobiť ako člen vlády.

Podmienkou je odchod Sulíka z vlády, odstúpenie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej i podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (obaja Za ľudí) z funkcií, ako aj odchod šéfky zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS). Strana SaS podľa Sulíka splnila Matovičove personálne požiadavky týkajúce sa vlády. Na rade je podľa Sulíka teraz premiér.

Kollár dokonal paralýzu štátu, prerušil parlament. „Ľudia, prestaňte na týždeň umierať,“ vyzýva Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info