fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Legendárna speváčka Hana Hegerová zomrela vo veku 89 rokov

Hana Hegerová / Facebook

Kráľovná nezabudnuteľných hitov Hana Hegerová († 89), ktorá sa nimi hlboko vryla do českej i slovenskej populárnej scény, vystúpila do hudobného neba, informuje portál Aha!.

Populárna speváčka bojovala zo zdravotnými problémami dlhú dobu. Kvôli nim sa už niekoľko rokov neobjavovala na verejnosti. Nebola schopná pohybovať sa bez barlí. Jej stav sa z roka na rok zhoršoval, a preto sa pred rokmi doslova zo dňa na deň rozhodla ohlásiť koniec kariéry. Interpretka nezabudnuteľných hitov ako je napríklad Levandulová sa následne musela kvôli problémom s obličkami liečiť v Rehabilitačnej nemocnici v Beroune. „Do nemocnice sa vraciam každého pol roka,“ povzdychla si vtedy speváčka v rozhovore pre iDnes.

Na koncert k svojim 88. narodeninám sa ale veľmi tešila, a to aj napriek tomu, že sa ho osobne pre svoje chatrné zdravie nemohla zúčastniť. „Bude to koncert bezo mňa o mne. Budú tam známi speváci, ktorí zaspievajú skladby, ktoré som mala v repertoári. Každopádne ja osobne tam nebudem. Ale ak sa to natočí, tak sa veľmi rada pozriem,“ plánovala si. Bohužiaľ sa už ikona českého šansónu nedočkala…

Hana Hegerová: Tajomstvo úspechu jej najväčšieho hitu odhalené!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info