fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„To, čo sme si vypočuli bol súbor želaní, túžob a snov,“ okomentoval Osuský slová premiéra

Peter Osuský. Zdroj: FB / Peter Osuský

Podmienky, za akých je ochotný Igor Matovič odísť z postu premiéra azda najpokojnejšie a najvýstižnejšie okomentoval poslanec za SaS Peter Osuský.

Kto si myslel, že sa Igor Matovič so svojimi dvomi koaličnými partnermi dohodne na nejakých kompromisoch, musel byť jeho vyhlásením šokovaný. Pokojnú hlavu a nadhľad si zachoval poslanec liberálnej SaS Peter Osuský.  V statuse na sociálnej sieti situáciu okomentoval s dokonalým nadhľadom.

„Myslím, že to, čo sme si vypočuli, nebol denný rozkaz veliteľa pluku s nedeliteľnou právomocou, spojený s povyšovaním a degradáciou.Aale súbor želaní, túžob a snov. Bol to jedálny lístok, hostia si vyberú alebo nevyberú. Koalícia nestojí v pozore na buzerplaci. Nastal čas vyberania z predloženej ponuky. Prípadne vybratia kabátov zo šatne v reštaurácii,“ okomentoval poslanec premiéra.

Matovič včera večer vyhlásil, že je ochotný odstúpiť z funkcie premiéra a ostať členom vlády. Podmienil to odchodom ministrov Richarda Sulíka a Márie Kolíkovej. Zároveň žiada, aby z pozícií podpredsedu parlamentu a šéfky výboru pre zdravotníctvo odstúpili Juraj Šeliga a Jana Bittó Cigániková.

Osuský (SaS) sa postavil Matovičovi – do škôl patria všetky deti!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info