fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poslanec OĽaNO nakladá Sulíkovi: „Vaše slovo stojí za toaletný papier“

Erik Ňarjaš
Erik Ňarjaš / TASR

Tanečník z markízackeho Let´s dance, poslanec OĽaNO Erik Ňarjaš ostro kritizoval vyjadrenie šéfa SaS Richarda Sulíka k podmienkam premiéra Igora Matoviča, píše portál HN.

„Vaše slovo stojí za toaletný papier. Povalili ste vládu. A teraz sa snažíte o druhú. Vy ste nespôsobilý byť v politike. Odstúpte a už nevymýšľajte bludy,“ napísal Ňarjaš pod status Sulíka na sociálnej sieti.

Sulík na Facebooku reagoval na vyhlásenie premiéra. Uviedol, že je ochotný podať demisiu, ak koaliční partneri splnia jeho podmienky.

Matovič požaduje odchod ministrov Richarda Sulíka, Márie Kolíkovej, Juraja Šeligu z postu podpredsedu parlamentu a Jany Bittó Cigánikovej z pozície šéfky zdravotníckeho výboru. OĽANO žiada, aby sa SaS vzdala aj jedného ministerstva.

Belousovová: Matovič neodchádza, len sa trochu zamaskuje, ale rozhodovať bude stále ON

SaS tvrdí, že je na odchod Matoviča pripravená. Nesúhlasí s návrhmi, ktorých hlavným motívom je podľa liberálov osobná pomsta premiéra.

„Všetci už dlhé mesiace vidia, že Igor Matovič nie je spôsobilý viesť vládu, a preto žiadame jej rekonštrukciu na pôdoryse dnešnej koalície, ktorá je definovaná v koaličnej zmluve. Preto nevidíme žiaden dôvod odovzdávať fungujúce a kvalitne vedené ministerstvo,“ uviedli predseda SaS Sulík a podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.

OĽaNO už má za Matoviča náhradu. Bude to tento človek

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info