HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ultraliberálka Nicholsonová: „Podporiť návrh zákona, že rodičia sú otec – muž a matka – žena je nechutné!“

Europoslankyňa Lucia Ďuriš-Nicholsonová Zdroj: FB / Lucia Ďuriš-Nicholsonová

Lucia Ďuriš Nicholsonová opäť neostala svojej povesti ultra liberálky nič dlžná. Rozčúlil ju návrh na zmenu ústavy, ktorý predložili Kotlebovci. Tí chceli, aby sa v ústave zadefinovalo, kto sú rodičia, teda že je to muž – otec a žena – matka. Návrh sledoval cieľ, urobiť poriadok s gender ideológiou.   

Po tom, čo vidím, mám chuť pobaliť deťom kufre a zo Slovenska odísť, priznáva Nicholsonová

„26 koaličných poslancov zahlasovalo za Kotlebov návrh na zmenu ústavy. Kotleba navrhoval do ústavy doplniť vetu, že rodičia sú otec – muž a matka – žena a transrodovým ľuďom chcel znemožniť zmenu pohlavia,“ hnevá sa liberálka.

Tá je síce rada, že návrh neprešiel, ale už len fakt, že ho niekto podporil, ju rozčúlil. „Návrh neprešiel, ale vedomie, že 44 poslancov v parlamente bolo schopných takýto návrh vôbec podporiť je naozaj nechutné,“ hodnotí Ďuriš Nicholsonová.

„Zaujímavé sledovať ako si niektorí z OĽaNO a SME RODINA rozumejú s fašistami. Až tak, že sú pripravení spolu hlasovať za zmenu ústavného zákona,“ prská ďalej europoslankyňa, neberúc do úvahy, že niekedy sú principiálne hodnoty viac, ako trucovanie pre to, kto návrh predkladá.

Gustáv Murín komentuje europoslanca Šimečku: „Nemal tento pán ako batoľa, preležaniny hlavičky?“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info