fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Mizogýnia (nepriateľstvo voči ženám) bude v Británii stíhaná ako trestný čin z nenávisti

Policajti stoja vedľa pamätného miesta v Clapham Common Bandstand po únose a vražde Sarah Everardovej v Londýne / Reuters

Vláda Borisa Johnsona potvrdila, že polícia začne zaznamenávať nové trestné činy. Všetky činy, ktoré budú motivované mizogýniou, bude klasifikovať ako zločiny z nenávisti. Je to zjavný dôsledok únosu a vraždy Sarah Everardovej, ktorá otriasla celou Britániou, informuje portál Breitbart.

Ministerka vnútra barónka Williamsová z Traffordu v Snemovni lordov povedala, že od jesene 2021 „požiadame policajné sily, aby zaznamenali a identifikovali všetky trestné činy násilia páchaného na osobe vrátane prenasledovania a obťažovania a sexuálnych trestných činov, ktoré obeť vníma ako motivované nepriateľstvom založeným na jej pohlaví„. 

Premiér Johnson, ktorý sám seba označuje za feministku, podľa svojej novej tlačovej tajomníčky Allegry Strattonovej, uviedol pre Dolnú snemovňu, že „sa musíme zaoberať zásadnou otázkou neformálneho každodenného sexizmu a apatie, ktorá nerieši obavy žien“.

Nemci sa chodia dať zaočkovať Sputnikom V až do Moskvy. V Nemecku sa totiž očkuje slimačím tempom

Všetci však tento krok neprivítali s nadšením. Napríklad Nigel Farage poznamenal: „Áno, ďalší zločin z nenávisti, tentoraz misogýnia. Ozbrojené trestné činy budú na vzostupe, ale my budeme riešiť žarty zo svokry.“

Praktický účinok nových zákonov je skutočne otázny, pretože súčasné zákony proti skutočnému obťažovaniu a dokonca ani proti sexuálnym trestným činom nie sú britskými sudcami vymáhané nijako dôsledne.

Správa odhalila 314 obetí pohlavného zneužívania v kolínskej diecéze

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info