HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Pani Tódová, Vy ste tá najväčšia hanba slovenskej žurnalistiky,“ odkazuje redaktorke Blaha

Ľuboš Blaha to redaktorke Monike Tódovej opäť raz poriadne natrel. Fotokoláž (via TASR, Instagram)

Generálny prokurátor Maroš Žilinka bol pred dvomi dňami na vypočutí pred parlamentným výborom Národnej rady, po ktorom doslova ušiel pred médiami. Viac sa tejto téme venoval Ľuboš Blaha v statuse na sociálnej sieti, kde ale svoju pozornosť zameral najmä na Denník N a redaktorku Moniku Tódovú.

Naháňanie Maroša Žilinku novinármi bolo nedôstojné rovnako ako jeho útek pred nimi. Ak nie je čo skrývať, prečo utekať? Na druhej strane, Ľuboš Blaha a jeho Smer-SD sa tešia, že počas ich vlády sa niť zlé v súvislosti s údajným únosom Vietnamca neudialo. V statuse na sociálnej sieti si však poslanec Blaha vo veľkom všíma aj niečo iné – Denník N a jeho redaktorku Moniku Tódovú.

Tódová si vymyslela najdivokejšiu konšpiračnú teóriu v slovenských dejinách

„Dnes zažil Denník N historicky najväčšie poníženie v priamom prenose. Generálny prokurátor Maroš Žilinka na TA3 bod po bode vyvrátil všetky lži Moniky Tódovej v kauze Vietnamec. To bolo krajšie než Čajkovského b-molka. Tódová musela doma pri telke trhať paplón a hádzať sa o zem,“ konštatuje v úvode sarkasticky Blaha.

Dodáva, že Tódová si vymyslela najdivokejšiu konšpiračnú teóriu v slovenských dejinách a prakticky zničila kariéru Robertovi Kaliňákovi ako vtedajšiemu ministrovi vnútra tým, že ho celé mesiace obviňovala z toho, že má prsty v únose „nejakého vietnamského zlodejiska, ktorého si Nemci nechali uniesť spopod nosa a potrebovali vinu zvaliť na Slovákov“. Žilinkovi dokonca Blaha radí, aby nariadil vyšetrovanie, čo Tódová za to nedostala aj zaplatené.

„Faktom je, že Žilinka vysvetlil všetko – v parlamente a v TA3. Ale Denníku N sa závery vyšetrovania nepáčia – tak už trhajú na kusy aj jeho. Oni nie sú médium, oni sú sekta. Nenávistná sekta. Proste N-ko,“ obúva sa Blaha ďalej do Denníka N, ale aj do jeho redaktorky Tódovej. „Keby bol šéfredaktor Denníka N Kostolný čo k čomu, tak Tódovú za túto kolosálnu lož, čo vymyslela, do dvoch sekúnd vyšmarí. On namiesto toho piští, že Žilinka sa spriahol s Kaliňákom! Ten Žilinka, ktorý robil roky pravú ruku Lipšicovi a ktorého si vybrala za generálneho prokurátora Matovičova vláda. Pán Kostolný, ste pri zmysloch?“ pýta sa smerácky poslanec, podľa ktorého Žilinka rozobral Tódovej lži do posledného puntíku. Žiadny unesený Vietnamec na palube nebol a Kaliňák neurobil absolútne nič zlé. Všetko boli len klamstvá Denníku N.

Novinárka Tódová s manželom si žijú nad pomery. Majú byt v lokalite Počiatka a Suchobu

Blaha: Tódovú tak hrozne ešte nikto nepreplieskal ako dnes Žilinka

„Tódovej konšpirácie boli chvíľkami na úrovni Mission Impossible, už tomu chýbal len Tom Cruise. Žilinka ju schladil ako malé dievča: „To nefunguje tak, že niekoho v mechu naložia do batožinového priestoru.“ Skoro som si vyprskol kávu na klávesnicu – ešte nikto nikdy Tódovú tak hrozne nepreplieskal ako dnes Žilinka. A to ani raz nepoužil jej meno. Impozantné,“ chváli Blaha nového generálneho prokurátora, proti ktorému pri jeho voľbe Smer-SD tak protestoval. Blaha sa ale ďalej venuje Tódovej a jej konšpiráciám: „Kaliňákov ochrankár bol dva mesiace po únose Vietnamca vo Vietname na dovolenke. Pre Denník N to perfektne zapadlo do konšpiračnej skladačky. Problém je, že sa dokázalo, že ochrankár dovolenku objednal manželke k výročiu zhruba rok predtým, než sa toto celé odohralo. Šach-mat. Len bujná fantázia. A ďalšie klamstvo Tódovej.“ Podľa vyjadrení Žilinku v televíznej relácii to Blaha zhrnul do krátkej vety: „V Denníku klamali ako divé svine.“

„Dokazovanie bolo rozsiahle, vyšetrovali to aj nemeckí vyšetrovatelia, vypočutých boli desiatky ľudí… Ale podľa Tódovej sa všetci spriahli do gigantickej konšpirácie a za nitky ťahal Kaliňák s Ficom a určite aj Putinom. A toto sa hrá na seriózny denník. A potom vyjdú s totálnou hlúposťou, roky ju živia a keď im to ich vlastný generálny prokurátor vyvráti bod po bode, tak ešte vyziapujú, že aj ten je súčasťou sprisahania. Prepáčte, ale už toho bolo dosť,“ píše v závere zjavne znechutený Blaha a redaktorke Denníka posiela odkaz: „Pani Tódová, vy ste tá najväčšia hanba slovenskej žurnalistiky. Dnes vám to potvrdila aj generálna prokuratúra. To sa ešte nepodarilo žiadnemu žurnalistovi. Aký je to pocit, drahá?“

Fico sa spýtal Tódovej na byt na Slavíne za pol milióna. A ona? „Sedela tam ako parená buchta,“ perlí Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info