fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dáta bez pátosu: Keby sme nemali úctu, tak povieme: Berte metly a vyžeňte tú háveď (z vlády)!

Ilustračný obrázok / Shutterstock
Analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu, ktorí pravidelne prinášajú neskreslené dáta o pandemickej situácii na Slovensku. Dnes sa tak trochu zamysleli nad fungovaním našej krajiny. A nemôžeme sa im čudovať. Každý si sem-tam potrebuje uľaviť.
„Z Bratislavy do Vranova? Nóo, dajte sa na Trnavu a potom po D1-ke, držte sa „po červenej“. Prípadne odbočka pozrieť novú diaľnicu v Čadci,“ začínajú vtipne. No ďalšie slová nám úsmev na tvári nevyčarujú.
Vyžeňte tú háveď!
„Keby to nebolo smutné, keby v Žiline nemali obsadené všetky ventilátory, keby v Prešove stíhali brať dusiacich sa z domu sanitky a keby sme za sebou nemali už 3 vlny z juhu na sever, zo severu na juh a teraz z juhu na sever,“ obuli sa do toho a pokračujú:

„Keby sme neminuli na testovanie pol miliardy , keby sme nemali deti doma namiesto v škole už 13. mesiac, keby sme mali vakcín po povalu, a keby sme vedeli rátať %-tá tak dobre ako nám ide huba pri šírení záveru reportáže z RTVS, keby sme nemali úctu k lekárom a všetkým asi 20-tim profesiám okolo pacientov, tak povieme, že zoberte ľudia metly a vyžeňte tú háveď.“

Správy z očkovania sú skvelé, fakt skvelé! Tvrdia nadšene analytici z Dáta bez pátosu

Ale máme úctu k dátam a tak musíme povedať, že je najvyšší čas pozrieť odborným okom na ten AUTO COVIDMAT a trošku ho prispôsobiť realite:
1) zasahovať hneď tam, kde treba, lebo to treba
2) odmeniť uvoľňovaním tam, kde sa to patrí
Podľa Dát bez pátosu je Považie a Turiec na 8-10 krát vyšších číslach ako Nitra a Levice. Kvety a kaderník v Leviciach mohol fungovať takmer celý rok a v Čadci je treba vymeniť hygienika za manažéra pandémie.

„Verte nám, nedá sa na tú bezmocnosť mocných pozerať, a tak sa z času na čas pokúšame,“ vysvetľujú a zároveň konečne niečo o sebe povedia: „My totiž nie sme žiadni dátoví analytici. My sme normálni manažéri, ktorí sa riadia sedliackym, zdravým rozumom a číslami. PS: Ďalšie posty už zas k téme….,“ vyjadrili sa na záver.

Pozor zmena! Už sa nikto nesmie vyvaľovať na pláži v exotike. Dovolenka v zahraničí je zakázaná

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info