fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Britské Tajfúny už týždeň útočia na základne Islamského štátu v Iraku

Typhoon FGR4
Typhoon FGR4 / AFP

Britské kráľovské letectvo (RAF) v pondelok ohlásilo päťdňovú bombové ťaženie proti silám Islamského štátu v Iraku. Na podporu irackých pozemných jednotiek, informuje portál Breitbart.

Stíhačky Tajfún (Typhoon) uskutočnili nálety s použitím riadených striel Storm Shadow a laserom navádzaných bômb Paveway IV minulý týždeň na severe Iraku. Uvádza sa vo vyhlásení ministerstva obrany. Vyhlásenie podrobne rozpísalo útoky na sily IS so základňami v jaskyniach 10. marca. Ďalšie útoky Tajfúnu v severnom Iraku 11. marca a návrat k útokom na jaskyne 12. a 14. marca.

„Iracké sily nedávno identifikovali značný počet bojovníkov Daeš (IS) využívajúcich jaskynné komplexy juhozápadne od Erbilu,“ uvádza sa vo vyhlásení ministerstva. „Identifikované jaskyne boli vyhodnotené ako obzvlášť ťažké ciele. Preto bolo úlohou dvoch RAF Typhoon FGR4 vykonať útoky na podporu pozemných síl vysoko schopnej Irackej protiteroristickej služby,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Archeológovia objavili dvetisícročné biblické zvitky a neporušený kôš starý 10 500 rokov

Vo Vyhlásení RAF zdôraznilo, že v hornatom teréne, kde k útokom došlo, neboli pozorovaní žiadni civilisti. Dodalo, že je potvrdené, že všetky zbrane zasiahli svoje zamýšľané ciele.

Vzdušná vojna v Iraku je súčasťou špeciálnej operácie, vojenského ťaženia proti IS v Sýrii a Iraku. Do ktorej bola zapojená Británia, Spojené štáty, Francúzsko, Turecko, Kanada, Holandsko, Dánsko, Belgicko, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a Jordánsko.

A je to tu! EÚ predstavuje plán Covid pasov. Ak chcete cestovať, budete ho potrebovať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info