fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tretí funkcionár SIS a dvaja policajní šéfovia v rukách NAKA? Slovensko sa dostáva do zlého svetla, hovorí analytik

Brigádny generál, Ing. Andor Šándor, reprofoto YouTube ( Czech info)

Zadržaním šéfa tajnej služby sa NAKA pohybuje na tenkom ľade, známy český analytik Andor ŠándorSlovensko a Slováci sa vo svete dostávajú do zlého svetla.

„Máte už minimálne tretieho vysokopostaveného predstaviteľa SIS, ktorý skončil v rukách NAKA.“ Upozorňuje Slovákov cez portál slovensko.hnonline.sk expert.

Fico kritizuje zatýkanie NAKA. „Ide o gestapácke praktiky a pokyny vlády“

Svetový unikát

„Keď to dáme do kontextu s dvoma policajnými exprezidentmi, z ktorých jeden spáchal vo väzbe samovraždu a ďalšími bývalými funkcionármi polície, ukazuje to na nie príliš dobrý stav v slovenskej bezpečnostnej komunite.“ Zdôrazňuje Šándor.

Zlé signály von i dovnútra

A to určite pre vašich partnerov v zahraničí je už dlhšie obdobie signál k opatrnosti. K tomu, aby si urobili predstavu, ako zásadné tieto problémy pre medzinárodnú spoluprácu sú a do akej miery to môže skutočne ovplyvniť niektoré závažné prípady, ktoré spolu realizujú. Horší je však ten signál pre samotných Slovákov.

Kto je Andor Šándor?

Andor „Andy“Šándor (1957 ) je český vojak, generál v zálohe a bezpečnostný poradca. Od roku 1986 pôsobil v generálnom štábe Československej ľudovej armády. V rokoch 1991-1995 zastával post vojenského pridelenca vo Veľkej Británii. V rokoch 2001 a 2002 bol náčelníkom Vojenskej spravodajskej služby , vojenskej rozviedky. Tá bola neskôr začlenená do Vojenského spravodajstva. Má titul Ing. a hodnosť brigádny generál.

 

„Nikde vo svete nepríde kancelárske priestory obsadiť celá armáda kukláčov,“ hodnotí Draxler zatýkanie NAKA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info