HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajský súd v Trnave bude v pondelok rozhodovať, či Jankovskú vezme do väzby

Monika Jankovská / Fotokoláž (via TASR)

Krajský súd (KS) v Trnave bude v pondelok (15.3.) popoludní rozhodovať o sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči minulotýždňovému rozhodnutiu Okresného súdu (OS) v Trenčíne, ktorý bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku J. v kauze prebratia baru Fatima nezobral do väzby.

TASR termín zasadnutia potvrdil obhajca obvinenej Peter Erdős a hovorkyňa KS v Trnave Jana Kondákorová.

Ako informovala hovorkyňa, podľa príslušného paragrafu a zákona bude verejnosť zo zasadnutia vylúčená z dôvodu ochrany zdravia. „Bude však vyhotovený zvukový záznam z verejného zasadnutia, ktorý sa komukoľvek a bezodkladne sprístupní po skončení verejného zasadnutia,“ zdôraznila.

Nie je isté, či sa Monika J. v pondelok zúčastní zasadnutia. Jej stav k piatku (12.3.) bol naďalej zlý a vyžadoval si hospitalizáciu na psychiatrii vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín. Dodal pre TASR obhajca Erdős, ktorý ju v nedeľu plánuje navštíviť.

Jankovská je stále na psychiatrii. Kto je tajomný mladý muž čo ju tam bol navštíviť?

Sudca OS v Trenčíne v nedeľu (7. 3.) rozhodol o prepustení Moniky J. z policajného zadržania s tým, že má po prepustení nosiť monitorovací náramok. Zakázal jej styky a kontakty s obvinenými svedkami, znalcami v trestnej veci vedenej v kauze Fatima. Monike J. nainštalovali monitorovací náramok v pondelok 8. marca.

Monika J. sa psychicky zrútila po tom, ako ju 4. marca po prepustení z väzby zo strany Najvyššieho súdu SR na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Najnovšie zadržanie súviselo s kauzou prevodu trenčianskeho baru Fatima. Vo väzbe bola od marca minulého roka, keď NAKA zasahovala v rámci akcie Búrka 11. marca 2020. NAKA zadržala vtedy 13 sudcov.

Jankovská sa správa ako statočná žena. Kajúcnici zatiaľ sedia doma ženám pri sukniach

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info