HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič tvrdí, že Sulík nahovára „jeho“ poslancov na predčasné voľby. Až na jedného to všetci popreli

Richard Sulík a Igor Matovič / Fotokoláž (via TASR)

„Ja viem svoje. Viem, čo prebiehalo na jednotlivých diskusiách, ktoré teraz vedie. Snaží sa kontaktovať našich poslancov, aj z ostatných strán. Unisono všetkých nahovára, poďme do predčasných volieb.“ Povedal (okrem iného) Igor Matovič na adresu Richarda Sulíka v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy.

Lenže, je tu jedno „ale“. Sulík vytrvalo odmieta, že by predčasné voľby chcel. „Zisťovali sme teda medzi poslancami z klubu Obyčajných ľudí, či ich šéf SaS naozaj oslovil a preberal s nimi pád vlády.“ Informuje portál aktuality.sk a výsledok je aký?

„Slová Igora Matoviča viacmenej potvrdil iba jeden človek. Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš aktualitám odpísal, že za ním Sulík skutočne prišiel. „Mňa osobne pán Sulík už kontaktoval. V stredu budeme mať poslanecký klub, na ktorom sa o tom budeme rozprávať,“ tvrdí podľa aktuality.sk Šipoš.

Drucker: „Za 30 rokov nikto neponížil vlastných obyvateľov tak, ako Matovič a Krajčí“

Sulík stretnutie so Šipošom avizoval

Lenže, to až taká novinka nie je. Predseda SaS už minulý týždeň v rádiu Expres skutočne avizoval, že sa plánuje so Šipošom spojiť. Rokovať chcel aj s ďalšími poslancami OĽaNO. „Chcel by som počuť názory poslaneckého klubu OĽaNO. Neverím, že všetkých 53 poslancov je spokojných s vládnutím Igora Matoviča,“ povedal.

„Za mnou nebol nikto zo žiadnej strany a nemám takúto informáciu,“ reagovala poslankyňa a volebná líderka OĽaNO Mária Šofranko.

„Pán Sulík ma neoslovil ani nemám informáciu o kolegoch, s ktorými by bol hovoril,“ tvrdí zasa Anna Záborská, šéfka Kresťanskej únie.

Poslanec Dominik Drdul hovorí, že zachytil, ako Sulík v Exprese hovoril, že by s poslancami z klubu Obyčajných ľudí rád hovoril. „Ale to musí byť rozhodnutie nášho klubu, zatiaľ o takomto rozhodnutí neviem,“ dodal.

Igor Bukovský: Matovič sa naučil nasledovať Mečiarove kroky, musíme sa ho zbaviť!

Akékoľvek kontakty so Sulíkom vylúčili aj poslanci Andrej Stančík, Kristián Čekovský, Peter Pollák aj Peter Kremský.

Poprel to aj Sulík

Podľa nami citovaného zdroja článku aktuality.sk Matovičove obvinenia napokon odmietol aj samotný Sulík, a to ešte v sobotu krátko po relácii. Na Facebooku napísal, že nechce predčasné voľby, ale len rekonštrukciu vlády na základe toho, ako je zložený parlament. „O nič iné mi nejde, nemám dôvod prehovárať na predčasné voľby a ani som to nerobil. Píšem to, lebo som si to práve vypočul z úst premiéra a takéto klamstvá jednoducho nemôžem nechať nepovšimnuté.“

Už v roku 2011, keď padla vláda Ivety Radičovej, podľa Matoviča Sulík predčasné voľby chcel, pretože očakával 15 percent vo voľbách. (Pozn. red. HD – sám Matovič má však krátku pamäť a zabúda na to, že za pád Radičovej vlády hlasoval aj on.)

Fico: Po Matovičovej duševnej zvrátenosti zostanú desiatky ľudí nespravodlivo poškodených na celý život

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info