HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: „Táto vláda sa stáva synonymom Zubatej s kosou“

Fotokoláž (via Facebook self)

Ľuboš Blaha si v najnovšom statuse zobral na mušku vystúpenie ministra obrany Jaroslava Naďa v nedeľnej diskusnej relácii na TV Markíza. Juraj Blanár si tam vypočul vyhrážky, že opozícia pôjde do basy. „Naď však nepochopil, že ak niekto pôjde sedieť, bude to táto vláda. Za vlastizradu a smrť tisícov,“ píše Blaha.

„Pozerali ste Markízu, priatelia? Minister obrany Jaroslav Naď sa nám tam dnes nervovo zrútil v priamom prenose. To bolo epické. Najskôr som si myslel, že má Markíza nejaký problém so zvukom, furt som počul nejaké šušťanie a potom mi to došlo. To tam celý čas funel Naď. Od zúrivosti prefunel celú reláciu,“ začal svoj status Blaha.
Pamätá si vraj jednu scénu zo Saxany, ako sa mladá čarodejníčka premení na kravu a spoza dverí rodičia počujú funenie. A stará mama vysvetľuje: „Když funí, tak zuří.“ Nuž, Jaroslav včera  na Markíze funel viac ako sto Saxán na koštěti.
Psycho…

„Vždy, keď hovoril Juraj Blanár, Naď vedľa neho funel ako uzlík nervov. A do toho vrčal – citujem: „To už fakt nebudete toto hovoriť, fakt.“ A furt ho od nervozity šklbalo a splašene sa chechtal. Už som len čakal, kedy so šialeným pohľadom vytiahne na Jura Blanára nôž ako Psycho v tej slávnej scéne v sprche. A potom dostal slovo a začal sa vyhrážať, že Smer sa má báť, lebo po nás príde „spravodlivosť“. Čiže nemáme kritizovať, lebo nás pozatvárajú. Toto dával minister obrany v priamom prenose. Vyhrážky opozícii. Im už vážne preskakuje – moc ich úplne pohltila.“

Naď sa opäť správa ako papaláš. Utekal sa fotiť s Vlhovou do Jasnej napriek zákazom

Podľa Blahu chcel Naď opri funení poslať Juraja Blanára pred súd, lebo označil Matoviča za vlastizradcu. Ale keď Naď v priamom prenose obhajuje maďarskú iredentu, tak to je jednoznačne vlastizrada a od opozičného politika je úplne normálne, že na takéto niečo upozorňuje.
„No normálne nie je, ak sa mu predstaviteľ vlády vyhráža, že ho za to nechá zavrieť. To kde sme? Vyhrážať sa Slovákom basou za to, že chránia Slovensko pred maďarskými nacionalistami, ako je poslanec OĽaNO Gyimesi, to je od ministra obrany cez všetky čiary. Jasné priznanie, že sa tu celý represívny systém zneužíva na politické čistky. Naď môže funieť koľko chce, môže sa vyhrážať, môže sa chechtať, ale mal by už konečne pochopiť, že ak tu niekto pôjde jedného dňa pred súd, tak to budú oni. Za vlastizradu a smrť tisícov. Za všetky tie zničené životy, za likvidáciu ľudských práv, za všetky zlodejiny, čo napáchali. Áno, majú byť prečo nervózni. To beriem.“
Prišlo aj na humor
Popri funení však vraj prišlo aj na humorné chvíľky. Naď napríklad vyhlásil, že „táto koalícia je to najlepšie, čo sa Slovensku mohlo stať“. To sa komentuje samo. Osem tisíc ľudí by Naďovi určite nadšene zatlieskalo, keby to bolo zo záhrobia možné…
„Ten chlap nemá fakt žiadnu sebareflexiu. Výsledkom ich vládnutia je 8 tisíc mŕtvych a on sa poklepkáva po vlastnom ramene, že aký je skvelý. Naď zjavne ešte nepochopil, že táto vláda sa pomaly ale isto stáva synonymom Zubatej s kosou. Ale jasné, smrť tisícov je to najlepšie, čo sa Slovensko mohlo stať. Na toto po hlbokom uvažovaní prišli intelektuálni titáni z OĽaNO. Vás tí Slováci raz vyženú lopatami.“
Minister Naď je navyše presvedčený, že počas protestov v novembri vraj boli k ľuďom „veľmi jemní“. Jasné, iba na nich poslali vodné delá, Naď po nich vrieskal, že sú opice a teraz ich za to, že využili svoje ústavné práva, prenasleduje polícia. A „veľmi jemne“ sa im vyhrážajú drakonickými testami. Proste – policajný štát. Ale pre Naďa je to úplné „Love Me Tender“.
Slovensko potrebuje pokoj
„Moderátor Kovačič zosmiešnil Naďa v priamom prenose ako malého chlapca a on tam len sedel ako kôpka nešťastia. A ako inak – ďalej nepríčetne funel. Ale hlavne, že po ostatných vrieskal, vraj klamú a šíria demagógiu. Perfektné. Som rád, že Juraj Blanár to zvládol s pokojom. Presne to Slovensko potrebuje – rozum, rozvahu a pokoj. Žiadne funenie, žiadne vrieskanie, žiadne groteskné postavičky ako Naď.
Podpredseda strany SMER Blanár, podľa Blahu, jasne vysvetlil, že Smer odmieta rekonštrukciu vlády nie preto, že by chcel Matoviča, ale preto, že chce pád celej vlády a predčasné voľby. Len to bude reálny koniec Matoviča – a jedine to zachráni Slovensko.

„Keď horí byt, riešením nie je sťahovanie nábytku. Riešenie je, že si dajú odchod všetci podpaľači – Matovič, Sulík aj ten uzlík nervov, čo tam dnes sipel vedľa Juraja Blanára. Všetci. A nech sú tu čím skôr – predčasné voľby,“ uzavrel Ľuboš Blaha.

 

 

Matovič so Sulíkom – babráci, ktorí za rok kompletne zlikvidovali Slovensko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info