HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Sulík: Ak odíde Matovič, odídem aj ja. Testovanie stálo 280 miliónov, za to mohli byť štyri nemocnice

Schyľuje sa k ďalšiemu vážnemu konfliktu medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom. Fikcia / Fotomontáž

Minister Richard Sulík hovorí, že plošné testovanie stálo 280 miliónov eur a neprinieslo sľúbené výsledky. Mohli sme za tieto peniaze postaviť štyri regionálne nemocnice, uviedol to v relácii V politike televízie TA3.

Sulík je pripravený skončiť vo funkcii, ak premiér Igor Matovič odíde tiež. Minister hovorí, že takú mieru osobných útokov nikdy za žiadnej vlády nezažil. „Ak by bola požiadavka, že Igor Matovič odíde pod podmienkou, že aj Sulík, tak to urobím, ak to krajine pomôže. Chcem len zabrániť triumfálnemu návratu opozície o tri roky do vlády,“ vysvetlil Sulík.

Zopakoval, že strana stále trvá na návrhu na rekonštrukciu vlády a požaduje výmenu osoby premiéra a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Voči obom má Sulík výrazné výhrady, ani jeden podľa neho funkciu nezvláda. „Funkcia Matoviča veľmi zmenila,“ skonštatoval.

Zároveň priznal, že na vláde za zatvorenými dverami dal premiérovi jasne najavo, čo si o ňom myslí. „Rok som trpel tieto osobné útoky. Je pravda, že si na vláde premiér musel odo mňa niečo vypočuť, keď ma obviňoval z vraždy Jána Kuciaka,“ priblížil Sulík.

Dodal, že nikdy nezažil takú mieru osobných útokov. „Mal som ťažké politické konflikty s Mikulášom Dzurindom či Andrejom Dankom, ale nikdy to nemalo takéto rozmery,“ vysvetlil.

Zdôraznil však, že jeho snahou je len rekonštrukcia vlády, nie predčasné voľby alebo úsilie rozbiť vládu. „Nech idú aj všetky ministerské pozície na stôl, poďme sa však pokojne baviť o rekonštrukcii vlády,“ povedal Sulík. Doplnil, že strana o iné ministerstvá ako tie, ktoré má v súčasnosti, záujem nejaví.

Politológ Koziak: Do stredy sa v koalícii môže odohrať kadečo. Kollár bude drahá nevesta

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info