fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Petícia za zrušenie koncesionárskych poplatkov: RTVS musí zmeniť prístup k poslucháčom a divákom

FOTO TASR

Petícia za zrušenie koncesionárskych poplatkov nemá za cieľ zlikvidovať RTVS. Chce donútiť rozhlas a televíziu zmeniť prístup k poslucháčom a divákom. Prečo máme povinnosť kupovať niečo, čo sa nám nepáči? pýtajú sa autori.

„Ste svojprávnym človekom s dostatkom pravdivých informácií, ktoré vám pomáhajú dobre sa orientovať a rozhodnúť? Chcete sa zabávať a nie báť? Môžete to zmeniť. Ako? Rozhodnutím podporiť túto petíciu,“ píše sa vo výzve.

RTVS ponúka balast

Autori petície pokračujú: „Je nás stále viac, čo vnímame prácu televízie a rozhlasu so zásadnými výhradami. Nechceme byť klamaní ani vystrašení. Každý deň kritizujeme devalváciu jazyka, podprahovú manipuláciu v informáciách, polopravdy a katastrofálnu úroveň pôvodnej tvorby. Televízia a rozhlas sa odklonili od opisu reality, od krásy umenia a láskavého humoru. Od  prezentácie ľudskej šľachetnosti, vlastenectva a hrdosti na všetky etapy našej histórie nikdy nekončiacich zápasov o národnú svojbytnosť. Predkladajú nám balast, trápne kópie zahraničných gýčov, akceptáciu násilia a vulgárnosti.“

Škandál: Mestskí policajti vyhnali mamičky aj detičkami z detského ihriska!

Nekŕmte nás mentálnou chudobou

V petícii sa ďalej uvádza, že jej autori nemajú záujem kŕmiť svoj vnútorný svet beznádejou, hádkami a mentálnou chudobou. Chcú dostávať neskreslené informácie. Preto vyzývajú k podpore nezaujatých, nezávislých profesionálnych umelcov a tvorcov, redaktorov, moderátorov i majstrov slova, aby sa nemuseli báť prejaviť svoj talent.

„Nikto nám nemôže vnucovať zhnité jablká alebo tvrdiť, že hruška je melón. Prečo by sme mali mať povinnosť kupovať niečo, čo sa nám nepáči a nechceme to? Zrušením koncesionárskych poplatkov nezrušíme televíziu ani rozhlas, iba ich donútime sa zamyslieť a zmeniť prístup k nám poslucháčom a divákom,“ uvádza sa vo výzve.

Hlina: Hádam Európska ľudová strana neotvorí dvere Matovičovi – kráľovi chaosu, bláznivému Maxovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info