HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Vypečie buran z Trnavy Matovič s bratislavskými mancikami Sulíkom a Remišovou?

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Richard Sulík s Veronikou Remišovou chcú odchod premiéra Igora Matoviča. On sa však nikam nezberá. A ešte sa aj môže na predsedoch SaS a Za ľudí schuti smiať.

Predseda SaS Sulík chce rekonštrukciu vlády. Povedané po slovensky odchod premiéra Matoviča a ministra zdravotníctva Krajčího. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová chce to isté. Pre úplnosť dodajme, že Za ľudí sa v ostatných dňoch stala satelitom SaS.

Predseda OĽANO Matovič hovorí, že z funkcie premiéra neodíde. A neodvolá ani Krajčího, pretože by to vraj bolo nefér.

Predseda Sme rodina Kollár nehovorí nič. Jeho posledný križiak Krajniak sa modlí k svätému Ignácovi, aby vláda nejako vydržala, pretože v prípade jej pádu padnú aj ich kšefty.

Matovič je údajne dohodnutý s Tarabom a Mazurekom na podpore menšinovej vlády

Sulík s Remišovou by síce mohli spôsobiť pád vlády, no nedokázali by nájsť väčšinu na zostavenie novej. Aspoň to tak zatiaľ nevyzerá. V takom prípade by ostal Matovič premiérom v demisii. A skôr ako neskôr by v parlamente našiel v okolí poslancov Tarabu a Mazureka tesnú podporu na zostavenie menšinovej vlády.

Ak bude mať Matovič dostatočne pevné nervy, Sulík s Remišovou môžu ostať na posmech. Koľký raz už? Len si spomeňme, koľkokrát si v minulom volebnom období mysleli, že majú Smer na lopate a zostavovali vládu. Lenže nemali a nezostavili. Mimochodom, asistoval im v tom aj Matovič.

Zdá sa, že Matovič tentoraz hrá so silnejšími kartami. Aj keď ani on nie je mimo rizika. V poslaneckom klube OĽANO sa ozývajú stále nové kritické hlasy. Síce je viac počuť fanatických obdivovateľov premiéra, ako sú Pročko s Remiášovou. No nemožno zabúdať ani na kritikov, ako sú Čepček, Krošlák či Šudík.

Zatiaľ to však vyzerá tak, že navrch má Matovič. A to je pre Sulíka s Remišovou obrovská hanba. S bratislavskými mancikami totiž zrejme vypečie trnavský buran.

Poslanec OĽANO Šudík: Nech z vlády odídu Matovič, Sulík a Holý

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info