fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Poslanec OĽANO Šudík: Nech z vlády odídu Matovič, Sulík a Holý

Richard Sulík a Igor Matovič / Fotokoláž (via TASR)

Poslanec OĽANO Tomáš Šudík hovorí, že ak má  z vlády odísť Igor Matovič, musia byť vymenení aj Richard Sulík a Štefan Holý. Matovič je podľa neho „chválitebný“ premiér, robí však komunikačné chyba. Uviedol to v rozhovore pre sme.sk.

„Ak by mala nastať rekonštrukcia vlády, tak by nestačil iba odchod premiéra. Ak by sa mal vymeniť predseda vlády, tak by mal odísť aj napríklad minister Richard Sulík a ďalší, aby sa situácia upokojila,“ povedal Šudík.

Podľa neho by z vlády mal určite odísť aj vicepremiér Holý, na ktorom mu prekáža najviac jeho papalášizmus. Nedokáže sa však stotožniť ani s niektorými jeho návrhmi zákonov.

Šudík si myslí, že premiér dobre zvláda riadenie vlády. Za jeho výkon by mu dal známku „chválitebný“, pretože robí chyby v komunikácii.

„Komunikačné chyby a hádky, ktoré v koalícii sú, tomu neprospievajú a u ľudí to budí obrovskú nedôveru. Myslím, že to premiér zvláda, ale tieto chyby nám to kazia a čokoľvek dobré sa príjme, v tomto zanikne,“ povedal poslanec.

Chce Sulík abdikovať? Hovorí, že jeho náhradníkom by mal byť Oravec

Podľa Šudíka by z funkcie predsedníčky parlamentného výboru mala odísť aj poslankyňa Jana Bittó Cigániková. Poslanec si myslí, že Cigánoková „svojimi vyjadreniami tiež spôsobuje v spoločnosti veľa nenávisti a hádky medzi ľuďmi“.

Šudík hovorí, že spomedzi 53 poslancov OĽANO sa iba dvaja-traja kriticky vyjadrujú na adresu premiéra.

„Väčšina klubu plne podporuje Igora Matoviča. Z 53 poslancov v klube má určite za sebou 49 až 50 poslancov, ktorí si myslia, že by určite nemal odchádzať a pri najhoršom vládnuť aj v dvojkoalícii,“ povedal Šudík.

Ľ. Blaha ministrovi Korčokovi: Ak nerezignujete, podpíšete úmrtný list slovenskej diplomacii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info