HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pellegriniho Hlas: Premiér namiesto upokojenia situácie šíril lož a nenávisť

Podľa Petra Pellegriniho urobil exminister Mičovský šachmi s demisiou zo seba nesvojprávnu a smiešnu figúrku. Fotokoláž (via TASR)

Premiér Igor Matovič namiesto upokojenia situácie šíril lož a nenávisť. V reakcii na vystúpenie predsedu vlády v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol Hlas-SD, informuje TASR.

„Opäť potvrdil, že na svoj post mentálne nedorástol. Mal by z neho okamžite odísť,“ dodala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Premiér podľa strany klamal v priamom prenose o tom, že prezidentka Zuzana Čaputová vítala americkú vakcínu. Klamal aj v tom, že sa na základe jeho rozhodnutia na jeseň neotvorili kiná.

„Rukojemníkom koaličného sporu sa čím ďalej, tým viac stáva aj naša zahraničná politika a ak to bude takto pokračovať, budú čoraz ohrozovanejšie slovenské národné záujmy,“ upozornila Medveď Macíková. Strane sa nepozdáva ani to, že premiér opätovne osočoval koaličného partnera.

Premiér v relácii uviedol, že minister hospodárstva Richard Sulík urobí všetko pre to, aby súčasná vláda padla. Poznamenal, že má informácie o tom, že Sulík sa snaží kontaktovať rôznych poslancov a usiluje sa o predčasné voľby, aj keď pred verejnosťou tvrdí opak. Sulík tvrdenia odmietol, označil ich za klamstvá.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info